You are here

Turkcell Superonline Fiber İnternet

SUPERONLINE İNTERNET BAŞVURU
VE BİLGİ ALMA FORMU

Turkcell Superonline, kendine ait fiber optik ağı sayesinde hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine yüksek hızlı ve kaliteli internet sunmayı amaçlıyor.

Fiber abonelik başvurusu nasıl yapılır?

Nereye başvurmak gerekli ?

Daha önce Superonline Fiber internet üyesi değilseniz

 Kayıt ve Kurulum

Fiber internet bağlatmak istediğiniz bölgede Turkcell Superonline hizmet altyapısı olması hizmetin verilebilmesi için şarttır. Fiber altyapınız varsa, herhangi bir fiber internet kampanyasını seçebilirsiniz. Başvuru ile birlikte sisteme kaydınız yapıldıktan sonra, müşteri numaranız SMS yoluyla telefonunuza gelir. Bölgenizde hizmet veren Superonline bayisi, iki gün içinde sizinle iletişime geçerek kurulum randevusu alır.

 Sözleşme, Kurulum ve Aktivasyon

Bayi kurulum için geldiğinde, sözleşme ve taahhütnameyi de yanında getirir. Resmi belge olarak sizden kimlik fotokopiniz istenir. İmzaladığınız sözleşmenin bir kopyasını saklamanız gerekir. Modem yeriniz belirlenip evinizin içinde gerekli kablolama yapılmasının ardından aktivasyon kontrolü yapılır. Bu işlemler bitince kablosuz ağ şifreniz sms ile iletilir.

 Fatura gönderimi

İlk faturanın e-mail adresinize gönderilmesini seçebilirsiniz. Aynı zamanda Superonline internet sitesindeki online işlem merkezine bağlanarak faturaları görüntüleyebilirsiniz.

İnternet firmanızı değiştiriyorsanız

  • Yetkili birime başvuru -> modem teslimi için randevu -> sözleşmenizi imzalanması (Aboneliğin tamamlanması için, kimlik fotokopinizi teslim etmelisiniz.)
  • Turkcell Superonline çağrı merkezi sözleşmenin işleme konulmasından sonraki 48 saat içinde arar ve geçişinizi onaylatır. Başvurunuz tekrar kontrol edilir ve internet geçişiniz sistemde onaylanır. Kontrolden sonraki 48 içinde aktivasyon ve SMS ile bilgilendirme yapılır. Aktivasyon yapılana kadar mevcut internetinizi kullanabilirsiniz. Aktivasyondan mesajı geldikten sonra, modemi kurulumunu rehbere göre yapmanız gerekir.
  • Aktivasyondan sonra, Müşteri no ve kablosuz internet şifresi SMS ile gönderilir. İlk faturanız, e-mail olarak gönderilir veya dilerseniz Superonline internet sitesindeki online işlem merkezinden faturalarınız görüntüleyebilirsiniz.

Superonline fiber optik altyapısı hangi illerde var ?

Turkcell Superonline'ın bağımsız fiber optik ağına sahip olduğu iller: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun ve Trabzon'dur. Superonline, fiber altyapısını yaygınlaştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Oturduğunuz bölgede fiber altyapısı olup olmadığını 0 850 222 0 222 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Bağlantı hızıları nasıldır ?

Fiber hizmet altyapısı olan illerde, seçtiğiniz pakete bağlı olarak bağlantı hızınız 25 Mbps'den başlayıp 1000 Mbps'ye kadar çıkabilir. Turkcel Superonline 2008 yılından beri, kendi fiber optik şebekesine 2 milyar TL'ye yakın yatırım yapmıştır.

Adil Kullanım Kotası (AKK) nasıl uygulanıyor?

Paket hız alanı, yani adil kullanım kotasını dolduran bireysel ve kurumsal fiber internet kullanıcılarının download hızı, ay sonuna kadar 3 Mbps'a, upload hızı ise 1 Mbps'a düşer. Hız alanınız seçtiğiniz fiber internet paketinde belirlenmiştir. Adil kullanım kotası sınırsız tarifelerde, Superonline hizmetinin amacı dışında kullanılmasını ve diğer kullanıcıların kullanım hakkının ihlalini engellemek için kullanılır.