You are here

Arapkir (Arapgir) ilçesi (Gözeli) Fırat AksaFırat Aksa görevli elektrik tedarikçisi olduğu illerde, yaygın hizmet noktalarıyla müşterilerine çözümler sunmaktadır.

Arapkir (Arapgir) ilçesi, Gözeli semtinde tüm elektrik abonelik, fatura ve ödeme işlemlerinizi Fırat Aksa ile kolayca halledebilirsiniz.

Arapkir (Arapgir) ilçesine taşındınız ve Fırat Aksa şirketiyle yeni elektrik abonelik sözleşmesi yapmak istiyorsunuz. Bu durumda, size en yakın Fırat Aksa müşteri hizmet noktasına başvurmalısınız. Bireysel başvuru için gerekli belgeler aşağıdadır:

  • Kimlik belgesi (T.C. kimlik numarası)
  • Perakende satış sözleşmesi başvuru dilekçesi
  • Başvuru yapan kişi mülk sahibi ise; tapu kaydı veya mülkiyeti belirleyen belge; mülk sahibi değilse; kira sözleşmesi ve ya kullanım yerinde oturduğuna dair belge
  • Kişinin adına kayıtlı aboneliği varsa, son endeksi de içerecek şekilde ilişik kesme belgesi ve ya borcu olmadığına dair belge
  • Tesisat (sayaç) numarası
  • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçesi ya da poliçe numarası ile birlikte poliçe sahibinin T.C. kimlik numarası.

Elektrik, başvuru bedelleri ödendikten sonra, imar alanı içinde 3 iş günü, dışında ise 5 iş günü içerisinde açılmaktadır.

Arıza ve Kesinti Durumlarında Yapılması Gerekenler

Sayacınız arızalandı, sayacınızı değiştirmek istiyorsunuz ya da elektriğiniz kesildi.

Size en yakın müşteri merkezine başvurarak sayaç arızanızı bildirebilir ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz. Fırat Aksa enerji danışmanlarının elektrik tüketiminize uygun öneri ve tekliflerini hizmet noktalarından öğrenebilirsiniz.

Arapkir (Arapgir) ilçesinde, elektrik arızası ve kesintileri Fırat elektrik dağıtım şirketinin sorumluluğundadır. Tüm arıza bildirimleri için, ALO 186 hattını kullanarak Fırat dağıtım şirketinin çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Elektrik Tarifeleri ve Fiyatları Hakkında Bilgi Edinme

Fırat Aksa müşteri merkezlerinden elektrik faturanız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. (birim fiyatlar, tarifeler, diğer bedeller vb.) Tarifenizi değiştirmek için bu merkezlere başvuru yapmalısınız.

Fırat Aksa için çalışma saatleri, telefon numaraları ve diğer iletişim bilgileri:

Aklınıza takılan diğer sorular için, müşteri merkezine gitmeye gerek kalmadan 0424 234 56 00 numarasından Fırat Aksa çağrı merkezini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri merkezine gitmeyi tercih ederseniz, size en yakın şubeyi aşağıdaki listeden bulabilirsiniz: