You are here

Enerjisa Bartın / Başkent ElektrikBartın'ın görevli elektrik tedarikçisi Enerjisa'dır. Elektrik piyasasında yapılan düzenlemelerle beraber dağıtım şirketleri özelleştirilmiştir. Son olarak, 2013 yılında satış faaliyetleri dağıtım faaliyetlerinden ayrılmıştır. Bu rehberde, Bartın'da Enerjisa'nın elektrik tedarik hizmetleri hakkında ihtiyaç duyacağınız bilgiler yer alır.

Enerjisa Başkent Firması

İstanbul Anadolu Yakası, Toroslar Bölgesi ile Ankara ve Başkent Bölgesi için görevli elektrik tedarikçisi Enerjisa'dır. Eğer Bartın ilinde yaşıyorsanız ve serbest tüketici olarak tedarikçinizi değiştirmediyseniz elektriğinizi Enerjisa Başkent ile alıyorsunuz demektir. Enerjisa Elektrik Perakende Satış A.Ş., 2012 yılında kurulmuş, 2013 yılında fiilen bölgesinde elektrik dağıtım hizmeti vermeye başlamıştır. Enerjisa Başkent, Bartın ile birlikte Ankara, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Çankırı ve Zonguldak illerinde 3,6 milyonun üzerinde abonenin elektrik sağlayıcısıdır.

Enerjisa Başkent - Bartın Elektrik Abonelik İşlemleri

Elektrik Aboneliğini Üzerine Alma

Daha önce elektrik bağlantısı yapılmış bir eve taşınıyorsanız aboneliği kendi üzerinize almanız gereklidir. Yakınınızdaki enerjisa müşteri merkezine gitmeden önce online randevu alırsanız sıra bekleme derdinden kurutulsunuz. Taşınacağınız yerin tesisat ya da sayaç numarası gibi bilgileri eski bir elektrik faturasında bulabilirsiniz. Bartın'a taşınıyorsanız Enerjisa, yeni elektrik sözleşmesi için sizden aşağıdaki belgeleri isteyecektir.

 • Enerjisa Abonelik Başvurusu için Gerekli Evraklar
 • Nüfus cüzdanı
 • Taşınacağınız evin tesisat ya da sayaç numarası,
 • Eski evinizin tesisat ya da sayaç numarası
 • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçe numarası
 • Taşınacağınız evde sizden önce oturan kişi elektrik sözleşmesini iptal etmemişse, kira kontratı ya da benzer bir mülkiyet belgesi

Ulusal Elektrik Tarifeleri

Serbest tüketici olmak ve tedarikçinizi değiştirerek indirimli elektrik almak için yıllık 3600 kWh olan harcama limitini aşmalısınız. Yıllık 3600 kWh tüketim olarak belirlenen serbest tüketici limitinin altında kalan tüketiciler EPDK tarafından belirlenen ulusal tarife uygulanarak belirlenmiş fiyatlarla elektrik alımı yapar. Bu tüketicilere elektrik hizmeti görevli tedarikçi firmalar tarafından temin edilir ve tüketiciler tedarikçilerini değiştiremezler. Yıllık 3600 kWh olan limiti geçen tüketiciler ise serbest tüketci adayı olduklarından dolayı, tedarikçi seçebilir ve indirimlerden yararlanabilirler. Bartın'da yaşayan bir serbest tüketiciyseniz, indirimlerden faydalanmak için Enerjisa Başkent ile iletişime geçebilirsiniz.

Enerjisa Başkent Bartın Mesken Tarifeleri
Tarife Türü Tek zamanlı
Ulusal Tarife 0,4117 TL
Üç zamanlı Tarife

Gündüz

Puant Gece
0,4001 TL 0,6208 TL 0,2569 TL

 

Enerjisa Başkent Bartın Ticarethane Tarifeleri
Tarife Türü Tek zamanlı
Ulusal Tarife 0,4151 TL
Üç zamanlı Tarife

Gündüz

Puant Gece
0,4134 TL 0,6243 TL 0,2636 TL

Serbest tüketiciler indirimli fiyatlardan faydalanmak için Enerjisa ile iletişime geçerek tarifeler hakkında bilgi alabilirler.

Enerjisa Başkent - Bartın Ödeme Yolları

Zonguldak ilinde yaşıyor ve elektriğinizi Enerjisa Başkent aracılığıyla alıyorsanız elektrik faturanızı farklı yollarla ödeyebilirsiniz.

 • Online hizmetler merkezinden kredi kartı ile ödeme
 • Anlaşmalı bankalar ve PTT ile ödeme
 • Otomatik ödeme talimatı ile elektrik faturası ödeme
 • Enerjisa Yetkili Ödeme Noktaları

Enerjisa Başkent - Bartın Yetkili Ödeme Merkezleri

Bartın Yetkili Ödeme Merkezleri
İlçe Bayi Unvanı Adres
Bartın Merkez Orta Mah. Karakaş Cad. No:28

Enerjisa Başkent - Bartın Telefon Numarası

ENERJİSA BAŞKENT - BARTIN ÇAĞRI MERKEZİ 444 4 372

Enerjisa Başkent - Bartın Adres Bilgileri

Enerjisa Başkent Bartın Müşteri Hizmetleri Merkezleri

 • Bartın: Kırtepe mah. Eski Konak Cad. No:38

Enerjisa Başkent Mobil Müşteri Hizmetleri Merkezleri

 • Amasra: Kum Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi (Müze Yanı) / Pazartesi 10.00 - 16.30
 • Delice: Delice Belediyesi Önü / Cuma 13.30 - 17.00

Enerjisa Başkent - Bartın Telefon ve İletişim

Elektrik açtırma, borç sorgulama, abonelik iptali ve şikayet için...

Enerjisa müşteri hizmetlerini 444 4 372 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Enerjisa çağrı merkezinden aşağıdaki işlemler yapılabilir:

 • Abonelik işlemleri: üzerine alma, kapatma, tarife değişikliği
 • Borç sorgulama, fatura itirazı
 • Bilgi güncelleme
 • İstek ve öneriler

Enerjisa Bartın fatura ödeme ve borç sorgulama konusunda daha fazla bilgilenin.

Bartın Elektrik Arıza Telefonu

Başkent Elektrik Dağıtım Şirketini Arayın

Dağıtımla ilgili elektrik arıza ve kesintilerinden Başkent Elektrik Dağıtım sorumludur. Başkent Elektrik çağrı merkezine Bartın'da 186'yı arayarak ulaşabilirsiniz. Bu hattan sokak aydınlatma şikayetleri yapabileceğiniz gibi planlı kesintileri ve tahmini sürelerini öğrenebilirsiniz. Başkent elektrik dağıtım şebekesinin bakım ve onarım faaliyetlerini yürütür. ALO 186 elektrik arıza hattını 7 gün 24 saat arayabilrsiniz. Elektrik arıza hattı ücretli bir hizmettir ve ücretlendirmeyi telefon şirketleri belirler.

İlginizi çekebilir: Kesilen elektrik nasıl açılır?

Bartın Semt Rehberi