Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. logo

Isparta bölgesindeki elektrik tüketicilerine CK Akdeniz Elektrik ve AEDAŞ şirketleri elektrik hizmeti alırken farklı alanlarda hizmet vermektedir. Isparta için elektrik abonelik ve faturalarında ya da sayaç, arıza ve kesinti gibi konularda gerekenler, dağıtım ve satış şirketinin görevleri, iletişim ve çağrı merkezi numarası hakkında detaylı bilgi yazımızda.


Isparta Hakkında
İl Yüzölçümü 8946.00
İl Nüfusu 441

Isparta bölgesinde elektrik alırken nelere dikkat etmeliyim?

Elektrik piyasası serbestleşme sürecinde elektrik dağıtım ve perakende satış şirketleri, Resmi Gazete ’de yayınlanan 27.09.2012 tarihli “Dağıtım ve Perakende Satış Faaliyetlerinin Hukuki Ayrıştırılması İlişkin Usul ve Esaslar” hakkındaki kurul kararına faaliyet ve çalışma alanları ayrılmıştır. Isparta bölgesinde de bu faaliyetleri ayrıca yürüten AEDAŞ ve CK Akdeniz Elektrik, elektrik tüketicilerine alanlarına göre farklı hizmetler sunar. Buna göre almak istediğiniz hizmetin elektrik perakende satış şirketinin mi elektrik dağıtım şirketinin mi hizmet alanında olduğunu kontrol etmenizi öneririz.

Genellikle Isparta bölgesinde abonelik ve fatura ödeme işlemlerinde elektrik satış şirketi olan CK Akdeniz Elektrik hizmet verirken, arıza ve kesinti gibi daha teknik konularda elektrik dağıtım şirketi AEDAŞ hizmet vermektedir.

Isparta bölgesinde AEDAŞ ne yapar?

Isparta bölgesinde, elektrik dağıtım altyapısının özelleştirilmesiyle kurulan şirketlerden biri olan AEDAŞ şehrin elektrik dağıtım sürecinde görev alır. AEDAŞ elektrik akışının dağıtım sistemine girip tüketim noktalarına iletilmesine kadar olan tüm süreci gerçek zamanlı takip etme, elektrik dağıtım hakkında ihbarların alınması ve sonuçlandırılması, koruyucu, bakım ve onarım hizmetlerinin planlanması ile uygulanması gibi alanlarda sorumludur.

Isparta bölgesinde,AEDAŞ elektrik tüketicilerine arıza, kesinti, voltaj düşüklüğü, sayaç değişimi, kaçak ve usulsüz elektrik kullanım tespiti, tesislerin devralınması, dağıtım sistemine bağlantı ve bakım-onarım gibi konularda destek vermektedir.

 • AEDAŞ, {emergency_phone} çağrı merkezleri aracılığıyla müşteriye özellikle arıza gibi öncelikli konularda hizmet verir,
 • Elektrik dağıtım hatlarının yanı sıra ne kadar elektrik tükettiğinizi ölçen elektrik sayaçlarınızın bakım, onarım ve okuma görevlerini üstlenir
 • Anlık ve Planlı Elektrik Kesintileri hakkında bilgi sağlar ve bakım onarım süreçlerini tamamlar,
 • Kaçak ve Kayıp Elektrik ile mücadele eder,
 • Enerji talep ve yeni bina veya kısa süreli elektrik bağlantılarını gerçekleştirir,
 • Elektrik kesme-açma işlemlerini yapar.

CK Akdeniz Elektrik hangi hizmetleri veriyor?

Isparta bölgesinde elektrik satışı yapan tedarikçi şirket CK Akdeniz Elektrik, elektrik hizmetinin müşteriye fatura edilmesiyle ilgili gerekli hizmetleri sunar. Elektrik enerjisi ve/veya kapasite satımı, abonelik işlemleri (başvuru, yeni abonelik / abonelik iptali), sözleşme imzalanması, faturala işlemleri (hatalı faturalandırma, fatura itirazı, fatura ödeme ve elektrik borç sorgulama gibi tahsilat işlemleri) ve tüketici hizmetleri merkezleri aracılığıyla verilen diğer tüm hizmetler elektrik tedarikçisinin sorumluluğundadır.

Elektrik Perakende Satış şirketleri aracılığıyla, yani CK Akdeniz Elektrik ile abonelik işlemleri, güvence bedeli iadesi, fatura işlemleri, elektrik hizmetlerinin açılması ve indirimli elektrik gibi farklı hizmetler hakkında destek alabilirsiniz.

 • Isparta bölgesinde elektrik abonelik işlemleri nasıl yapılır?
 • Isparta bölgesinde hizmet veren elektrik satış şirketi CK Akdeniz Elektrik olduğundan bu şirketin müşteri merkezlerine başvurmanız gerekir.
 • Gerekli belgeler hazırlanır. (Kira sözleşmesi- ikametgah ya da tapu kaydı, DASK poliçesi, kiracılar için mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, yetki belgesi ve imza sirküleri ile işyeri yetkilisinin kimlik belgesi)
 • CK Akdeniz Elektrik ile abonelik işlemleri 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanır ve AEDAŞ elektriğinizi açar.

Isparta bölgesinde elektrik fiyatı ne kadar?

CK Akdeniz Elektrik tarafından Isparta için uygulanan elektrik tarifeleri EPDK tarafından belirlenmektedir. Serbest Tüketici olmayan tüm müşeriler Isparta bölgesinde Ulusal Tarife fiyatlarına göre elektrik alırlar. Elektrik tarifeleri üç zamanlı ve tek zamanlı olarak iki seçenek halinde verilmiştir ve tüketiciler kendilerine daha uygun olduğunu düşünüyorlarsa CK Akdeniz Elektrik ile görüşerek üç zamanlı tarifeye de geçebilirler. Fiyatlar abone gruplarına göre (mesken, ticarethane vb.) değişmektedir.

Isparta bölgesinde CK Akdeniz Elektrik tarafından uygulanan standart elektrik birim fiyatlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

  Gündüz Puant Gece Tek zamanlı
Mesken        
Ticarethane        

    EPDK Tarife Tabloları esas alınarak oluşturulmuştur.

Isparta bölgesindeki Serbest Tüketiciler, indirimi elektrik tarifeleri ve farklı kampanyalar için CK Akdeniz Elektrik ile görüşerek teklif alabilirler. Aynı zamanda illerinde hizmet veren başka bir tedarikçi bulunuyorsa diğer teklifleri de değerlendirerek seçecekleri şirketten elektrik alabilirler.

CK Akdeniz Elektrik ile elektrik aboneliği yaptırmak için Isparta bölgesindeki müşteriler ne yapmalı?

Isparta bölgesinde yeni bir ev veya iş yerine taşınıyorsanız, ilk yapacağınız işlemlerden biri elektrik aboneliği açtırmak olacaktır. Yeni aboneliği şehirde görevli tedarikçi olan CK Akdeniz Elektrik ile yapmanız gerekmektedir. Elektrik aboneliği başlatmak için CK Akdeniz Elektrik ile sözleşme imzalar ve güvence bedeli ödemesi yaparsınız. Eski bir faturada bulabileceğiniz taşınılan yerin tesisat ya da sayaç numarası gibi bilgiler, işlemler sırasında kolaylık sağlayacaktır.

Isparta iline veya Isparta içinde bir yere taşınıyorsanız CK Akdeniz Elektrik ile yapacağınız işlemlerde sizden aşağıdaki belgeler istenir.

 • CK Akdeniz Elektrik elektrik aboneliği için gerekli evraklar:
 • Nüfus cüzdanı
 • Taşınacağınız evin tesisat ya da sayaç numarası,
 • Eski evinizin tesisat ya da sayaç numarası
 • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçe numarası
 • Kiracı iseniz kira kontratı, ev sahibi iseniz tapu ya da benzer bir mülkiyet belgesi

CK Akdeniz Elektrik borç sorgulama, abonelik iptali ve şikayet

CK Akdeniz Elektrik tarafından hazırlanan faturalarınızın tutarını öğrenmek için borç sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem CK Akdeniz Elektrik internet sitesi veya çağrı merkezi vasıtasıyla yapılabilir. Aynı şekilde abonelik kapattırma veya herhangi bir konuda yetkililerle görüşerek dilek, öneri veya şikayetlerinizi belirtmek için de internet sitesi ve çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

CK Akdeniz Elektrik müşteri hizmetlerini 0 850 226 07 07  numaralı telefondan arayabilirsiniz. İnternet sitesine ise adresinden ulaşabilirsiniz.

CK Akdeniz Elektrik çağrı merkezinden yapılabilen işlemlerden bazıları:

 • Abonelik işlemleri: üzerine alma, kapatma, tarife değişikliği
 • Borç sorgulama, fatura itirazı
 • Bilgi güncelleme
 • İstek ve öneriler

Isparta için elektrik faturamı nasıl öderim?

Elektrik faturanızı ödemek için elektrik faturanız üzerinde bulunan abone numarası, sözleşme numarası ya da hesap numarası gibi aboneliğinizi gösteren bir koda ihtiyacınız vardır. Bu bilgiyle birlikte CK Akdeniz Elektrik tarafından sunulan farklı ödeme imkanlarını değerlendirebilir, değişik ödeme noktalarında işlem yapabilirsiniz. Fatura Ödeme Noktaları, yetkili elektrik fatura ödeme vezneleri, PTT şube ve ATM'lerinden, anlaşmalı banka ATM ve vezneleri, otomatik ödeme hizmetleri gibi farklı ödeme kanalları CK Akdeniz Elektrik tarafından aracılığıyla duyurulur. Bu sayede dilediğiniz yoldan elektrik fatura borcunuzu ödeyebilirsiniz. 

Isparta için elektrik şirketlerinin iletişim ve adres bilgisine nasıl ulaşırım?

AEDAŞ İletişim Bilgileri

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlük Adresi

Göksu Mahallesi Aspendos Bulvarı Serik Cad. Demokrasi Kavşağı Kepez / ANTALYA

AEDAŞ İletişim Bilgileri

E-posta: [email protected]

Telefon Numarası: 0242 339 55 55

Çağrı Merkezi (7/24 saat):186

Website adresi: http://www.akdenizedas.com.tr

AEDAŞ Çağrı merkezi'nden hangi işlemler yapılır?ALO 186

Elektrik dağıtım sürecinde verimlilik ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla müşterilere 7/24 hizmet veren ALO 186 çağrı merkezleri aracılığıyla Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. arıza, programlı kesintileri, sokak aydınlatma ihbarları, kesilen elektriğin geri açılması, kaçak elektrik, sayaç arızası ve değişimi gibi teknik işlemler ve diğer kesilme işlemlerini gerçekleştirebilir. Siz de isterseniz dilek, istek ve önerilerinizi 186 ile iletebilirsiniz.

AEDAŞ çağrı merkezine telefonunuzdan 186 ile numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

186'yı tuşladığınızda bulunduğunuz ildeki Elektrik Dağıtım Şirketi çağrı merkezine yönlendirilirsiniz. Isparta içinden yapılan aramalar Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Çağrı Merkezi'ne yönlendirilir.

CK Akdeniz Elektrikİletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 0 850 226 07 07

Aksu Atabey Eğirdir Gelendost Gönen Isparta Keçiborlu Şarkikaraağaç Senirkent Sütçüler Uluborlu Yalvaç Yenişarbademli