Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. logo

Teki̇rdağ bölgesindeki elektrik tüketicilerine Trakya Elektrik ve TREDAŞ şirketleri elektrik hizmeti alırken farklı alanlarda hizmet vermektedir. Teki̇rdağ için elektrik abonelik ve faturalarında ya da sayaç, arıza ve kesinti gibi konularda gerekenler, dağıtım ve satış şirketinin görevleri, iletişim ve çağrı merkezi numarası hakkında detaylı bilgi yazımızda.


Teki̇rdağ Hakkında
İl Yüzölçümü 6190.00
İl Nüfusu 1029

Teki̇rdağ bölgesinde elektrik alırken nelere dikkat etmeliyim?

Elektrik piyasası serbestleşme sürecinde elektrik dağıtım ve perakende satış şirketleri, Resmi Gazete ’de yayınlanan 27.09.2012 tarihli “Dağıtım ve Perakende Satış Faaliyetlerinin Hukuki Ayrıştırılması İlişkin Usul ve Esaslar” hakkındaki kurul kararına faaliyet ve çalışma alanları ayrılmıştır. Teki̇rdağ bölgesinde de bu faaliyetleri ayrıca yürüten TREDAŞ ve Trakya Elektrik, elektrik tüketicilerine alanlarına göre farklı hizmetler sunar. Buna göre almak istediğiniz hizmetin elektrik perakende satış şirketinin mi elektrik dağıtım şirketinin mi hizmet alanında olduğunu kontrol etmenizi öneririz.

Genellikle Teki̇rdağ bölgesinde abonelik ve fatura ödeme işlemlerinde elektrik satış şirketi olan Trakya Elektrik hizmet verirken, arıza ve kesinti gibi daha teknik konularda elektrik dağıtım şirketi TREDAŞ hizmet vermektedir.

Teki̇rdağ bölgesinde TREDAŞ ne yapar?

Teki̇rdağ bölgesinde, elektrik dağıtım altyapısının özelleştirilmesiyle kurulan şirketlerden biri olan TREDAŞ şehrin elektrik dağıtım sürecinde görev alır. TREDAŞ elektrik akışının dağıtım sistemine girip tüketim noktalarına iletilmesine kadar olan tüm süreci gerçek zamanlı takip etme, elektrik dağıtım hakkında ihbarların alınması ve sonuçlandırılması, koruyucu, bakım ve onarım hizmetlerinin planlanması ile uygulanması gibi alanlarda sorumludur.

Teki̇rdağ bölgesinde,TREDAŞ elektrik tüketicilerine arıza, kesinti, voltaj düşüklüğü, sayaç değişimi, kaçak ve usulsüz elektrik kullanım tespiti, tesislerin devralınması, dağıtım sistemine bağlantı ve bakım-onarım gibi konularda destek vermektedir.

 • TREDAŞ, {emergency_phone} çağrı merkezleri aracılığıyla müşteriye özellikle arıza gibi öncelikli konularda hizmet verir,
 • Elektrik dağıtım hatlarının yanı sıra ne kadar elektrik tükettiğinizi ölçen elektrik sayaçlarınızın bakım, onarım ve okuma görevlerini üstlenir
 • Anlık ve Planlı Elektrik Kesintileri hakkında bilgi sağlar ve bakım onarım süreçlerini tamamlar,
 • Kaçak ve Kayıp Elektrik ile mücadele eder,
 • Enerji talep ve yeni bina veya kısa süreli elektrik bağlantılarını gerçekleştirir,
 • Elektrik kesme-açma işlemlerini yapar.

Trakya Elektrik hangi hizmetleri veriyor?

Teki̇rdağ bölgesinde elektrik satışı yapan tedarikçi şirket Trakya Elektrik, elektrik hizmetinin müşteriye fatura edilmesiyle ilgili gerekli hizmetleri sunar. Elektrik enerjisi ve/veya kapasite satımı, abonelik işlemleri (başvuru, yeni abonelik / abonelik iptali), sözleşme imzalanması, faturala işlemleri (hatalı faturalandırma, fatura itirazı, fatura ödeme ve elektrik borç sorgulama gibi tahsilat işlemleri) ve tüketici hizmetleri merkezleri aracılığıyla verilen diğer tüm hizmetler elektrik tedarikçisinin sorumluluğundadır.

Elektrik Perakende Satış şirketleri aracılığıyla, yani Trakya Elektrik ile abonelik işlemleri, güvence bedeli iadesi, fatura işlemleri, elektrik hizmetlerinin açılması ve indirimli elektrik gibi farklı hizmetler hakkında destek alabilirsiniz.

 • Teki̇rdağ bölgesinde elektrik abonelik işlemleri nasıl yapılır?
 • Teki̇rdağ bölgesinde hizmet veren elektrik satış şirketi Trakya Elektrik olduğundan bu şirketin müşteri merkezlerine başvurmanız gerekir.
 • Gerekli belgeler hazırlanır. (Kira sözleşmesi- ikametgah ya da tapu kaydı, DASK poliçesi, kiracılar için mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, yetki belgesi ve imza sirküleri ile işyeri yetkilisinin kimlik belgesi)
 • Trakya Elektrik ile abonelik işlemleri 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanır ve TREDAŞ elektriğinizi açar.

Teki̇rdağ bölgesinde elektrik fiyatı ne kadar?

Trakya Elektrik tarafından Teki̇rdağ için uygulanan elektrik tarifeleri EPDK tarafından belirlenmektedir. Serbest Tüketici olmayan tüm müşeriler Teki̇rdağ bölgesinde Ulusal Tarife fiyatlarına göre elektrik alırlar. Elektrik tarifeleri üç zamanlı ve tek zamanlı olarak iki seçenek halinde verilmiştir ve tüketiciler kendilerine daha uygun olduğunu düşünüyorlarsa Trakya Elektrik ile görüşerek üç zamanlı tarifeye de geçebilirler. Fiyatlar abone gruplarına göre (mesken, ticarethane vb.) değişmektedir.

Teki̇rdağ bölgesinde Trakya Elektrik tarafından uygulanan standart elektrik birim fiyatlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

  Gündüz Puant Gece Tek zamanlı
Mesken        
Ticarethane        

    EPDK Tarife Tabloları esas alınarak oluşturulmuştur.

Teki̇rdağ bölgesindeki Serbest Tüketiciler, indirimi elektrik tarifeleri ve farklı kampanyalar için Trakya Elektrik ile görüşerek teklif alabilirler. Aynı zamanda illerinde hizmet veren başka bir tedarikçi bulunuyorsa diğer teklifleri de değerlendirerek seçecekleri şirketten elektrik alabilirler.

Trakya Elektrik ile elektrik aboneliği yaptırmak için Teki̇rdağ bölgesindeki müşteriler ne yapmalı?

Teki̇rdağ bölgesinde yeni bir ev veya iş yerine taşınıyorsanız, ilk yapacağınız işlemlerden biri elektrik aboneliği açtırmak olacaktır. Yeni aboneliği şehirde görevli tedarikçi olan Trakya Elektrik ile yapmanız gerekmektedir. Elektrik aboneliği başlatmak için Trakya Elektrik ile sözleşme imzalar ve güvence bedeli ödemesi yaparsınız. Eski bir faturada bulabileceğiniz taşınılan yerin tesisat ya da sayaç numarası gibi bilgiler, işlemler sırasında kolaylık sağlayacaktır.

Teki̇rdağ iline veya Teki̇rdağ içinde bir yere taşınıyorsanız Trakya Elektrik ile yapacağınız işlemlerde sizden aşağıdaki belgeler istenir.

 • Trakya Elektrik elektrik aboneliği için gerekli evraklar:
 • Nüfus cüzdanı
 • Taşınacağınız evin tesisat ya da sayaç numarası,
 • Eski evinizin tesisat ya da sayaç numarası
 • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçe numarası
 • Kiracı iseniz kira kontratı, ev sahibi iseniz tapu ya da benzer bir mülkiyet belgesi

Trakya Elektrik borç sorgulama, abonelik iptali ve şikayet

Trakya Elektrik tarafından hazırlanan faturalarınızın tutarını öğrenmek için borç sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem Trakya Elektrik internet sitesi veya çağrı merkezi vasıtasıyla yapılabilir. Aynı şekilde abonelik kapattırma veya herhangi bir konuda yetkililerle görüşerek dilek, öneri veya şikayetlerinizi belirtmek için de internet sitesi ve çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Trakya Elektrik müşteri hizmetlerini 444 88 35  numaralı telefondan arayabilirsiniz. İnternet sitesine ise adresinden ulaşabilirsiniz.

Trakya Elektrik çağrı merkezinden yapılabilen işlemlerden bazıları:

 • Abonelik işlemleri: üzerine alma, kapatma, tarife değişikliği
 • Borç sorgulama, fatura itirazı
 • Bilgi güncelleme
 • İstek ve öneriler

Teki̇rdağ için elektrik faturamı nasıl öderim?

Elektrik faturanızı ödemek için elektrik faturanız üzerinde bulunan abone numarası, sözleşme numarası ya da hesap numarası gibi aboneliğinizi gösteren bir koda ihtiyacınız vardır. Bu bilgiyle birlikte Trakya Elektrik tarafından sunulan farklı ödeme imkanlarını değerlendirebilir, değişik ödeme noktalarında işlem yapabilirsiniz. Fatura Ödeme Noktaları, yetkili elektrik fatura ödeme vezneleri, PTT şube ve ATM'lerinden, anlaşmalı banka ATM ve vezneleri, otomatik ödeme hizmetleri gibi farklı ödeme kanalları Trakya Elektrik tarafından aracılığıyla duyurulur. Bu sayede dilediğiniz yoldan elektrik fatura borcunuzu ödeyebilirsiniz. 

Teki̇rdağ için elektrik şirketlerinin iletişim ve adres bilgisine nasıl ulaşırım?

TREDAŞ İletişim Bilgileri

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlük Adresi

100. Yıl Mahallesi Barboros Caddesi No : 14 A Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ

TREDAŞ İletişim Bilgileri

E-posta: [email protected]

Telefon Numarası: 0282 258 26 00 - 15

Çağrı Merkezi (7/24 saat):186

Website adresi: https://www.tredas.com.tr

TREDAŞ Çağrı merkezi'nden hangi işlemler yapılır?ALO 186

Elektrik dağıtım sürecinde verimlilik ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla müşterilere 7/24 hizmet veren ALO 186 çağrı merkezleri aracılığıyla Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. arıza, programlı kesintileri, sokak aydınlatma ihbarları, kesilen elektriğin geri açılması, kaçak elektrik, sayaç arızası ve değişimi gibi teknik işlemler ve diğer kesilme işlemlerini gerçekleştirebilir. Siz de isterseniz dilek, istek ve önerilerinizi 186 ile iletebilirsiniz.

TREDAŞ çağrı merkezine telefonunuzdan 186 ile numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

186'yı tuşladığınızda bulunduğunuz ildeki Elektrik Dağıtım Şirketi çağrı merkezine yönlendirilirsiniz. Teki̇rdağ içinden yapılan aramalar Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Çağrı Merkezi'ne yönlendirilir.

Trakya Elektrikİletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 444 88 35

Marmaraereğlisi Muratlı Saray Şarköy Tekirdağ Çerkezköy Çorlu Hayrabolu Malkara