Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. logo

Uşak bölgesindeki elektrik tüketicilerine Zorlu Osmangazi Enerji ve OEDAŞ şirketleri elektrik hizmeti alırken farklı alanlarda hizmet vermektedir. Uşak için elektrik abonelik ve faturalarında ya da sayaç, arıza ve kesinti gibi konularda gerekenler, dağıtım ve satış şirketinin görevleri, iletişim ve çağrı merkezi numarası hakkında detaylı bilgi yazımızda.


Uşak Hakkında
İl Yüzölçümü 5555.00
İl Nüfusu 368

Uşak bölgesinde elektrik alırken nelere dikkat etmeliyim?

Elektrik piyasası serbestleşme sürecinde elektrik dağıtım ve perakende satış şirketleri, Resmi Gazete ’de yayınlanan 27.09.2012 tarihli “Dağıtım ve Perakende Satış Faaliyetlerinin Hukuki Ayrıştırılması İlişkin Usul ve Esaslar” hakkındaki kurul kararına faaliyet ve çalışma alanları ayrılmıştır. Uşak bölgesinde de bu faaliyetleri ayrıca yürüten OEDAŞ ve Zorlu Osmangazi Enerji, elektrik tüketicilerine alanlarına göre farklı hizmetler sunar. Buna göre almak istediğiniz hizmetin elektrik perakende satış şirketinin mi elektrik dağıtım şirketinin mi hizmet alanında olduğunu kontrol etmenizi öneririz.

Genellikle Uşak bölgesinde abonelik ve fatura ödeme işlemlerinde elektrik satış şirketi olan Zorlu Osmangazi Enerji hizmet verirken, arıza ve kesinti gibi daha teknik konularda elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ hizmet vermektedir.

Uşak bölgesinde OEDAŞ ne yapar?

Uşak bölgesinde, elektrik dağıtım altyapısının özelleştirilmesiyle kurulan şirketlerden biri olan OEDAŞ şehrin elektrik dağıtım sürecinde görev alır. OEDAŞ elektrik akışının dağıtım sistemine girip tüketim noktalarına iletilmesine kadar olan tüm süreci gerçek zamanlı takip etme, elektrik dağıtım hakkında ihbarların alınması ve sonuçlandırılması, koruyucu, bakım ve onarım hizmetlerinin planlanması ile uygulanması gibi alanlarda sorumludur.

Uşak bölgesinde,OEDAŞ elektrik tüketicilerine arıza, kesinti, voltaj düşüklüğü, sayaç değişimi, kaçak ve usulsüz elektrik kullanım tespiti, tesislerin devralınması, dağıtım sistemine bağlantı ve bakım-onarım gibi konularda destek vermektedir.

 • OEDAŞ, {emergency_phone} çağrı merkezleri aracılığıyla müşteriye özellikle arıza gibi öncelikli konularda hizmet verir,
 • Elektrik dağıtım hatlarının yanı sıra ne kadar elektrik tükettiğinizi ölçen elektrik sayaçlarınızın bakım, onarım ve okuma görevlerini üstlenir
 • Anlık ve Planlı Elektrik Kesintileri hakkında bilgi sağlar ve bakım onarım süreçlerini tamamlar,
 • Kaçak ve Kayıp Elektrik ile mücadele eder,
 • Enerji talep ve yeni bina veya kısa süreli elektrik bağlantılarını gerçekleştirir,
 • Elektrik kesme-açma işlemlerini yapar.

Zorlu Osmangazi Enerji hangi hizmetleri veriyor?

Uşak bölgesinde elektrik satışı yapan tedarikçi şirket Zorlu Osmangazi Enerji, elektrik hizmetinin müşteriye fatura edilmesiyle ilgili gerekli hizmetleri sunar. Elektrik enerjisi ve/veya kapasite satımı, abonelik işlemleri (başvuru, yeni abonelik / abonelik iptali), sözleşme imzalanması, faturala işlemleri (hatalı faturalandırma, fatura itirazı, fatura ödeme ve elektrik borç sorgulama gibi tahsilat işlemleri) ve tüketici hizmetleri merkezleri aracılığıyla verilen diğer tüm hizmetler elektrik tedarikçisinin sorumluluğundadır.

Elektrik Perakende Satış şirketleri aracılığıyla, yani Zorlu Osmangazi Enerji ile abonelik işlemleri, güvence bedeli iadesi, fatura işlemleri, elektrik hizmetlerinin açılması ve indirimli elektrik gibi farklı hizmetler hakkında destek alabilirsiniz.

 • Uşak bölgesinde elektrik abonelik işlemleri nasıl yapılır?
 • Uşak bölgesinde hizmet veren elektrik satış şirketi Zorlu Osmangazi Enerji olduğundan bu şirketin müşteri merkezlerine başvurmanız gerekir.
 • Gerekli belgeler hazırlanır. (Kira sözleşmesi- ikametgah ya da tapu kaydı, DASK poliçesi, kiracılar için mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, yetki belgesi ve imza sirküleri ile işyeri yetkilisinin kimlik belgesi)
 • Zorlu Osmangazi Enerji ile abonelik işlemleri 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanır ve OEDAŞ elektriğinizi açar.

Uşak bölgesinde elektrik fiyatı ne kadar?

Zorlu Osmangazi Enerji tarafından Uşak için uygulanan elektrik tarifeleri EPDK tarafından belirlenmektedir. Serbest Tüketici olmayan tüm müşeriler Uşak bölgesinde Ulusal Tarife fiyatlarına göre elektrik alırlar. Elektrik tarifeleri üç zamanlı ve tek zamanlı olarak iki seçenek halinde verilmiştir ve tüketiciler kendilerine daha uygun olduğunu düşünüyorlarsa Zorlu Osmangazi Enerji ile görüşerek üç zamanlı tarifeye de geçebilirler. Fiyatlar abone gruplarına göre (mesken, ticarethane vb.) değişmektedir.

Uşak bölgesinde Zorlu Osmangazi Enerji tarafından uygulanan standart elektrik birim fiyatlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

  Gündüz Puant Gece Tek zamanlı
Mesken        
Ticarethane        

    EPDK Tarife Tabloları esas alınarak oluşturulmuştur.

Uşak bölgesindeki Serbest Tüketiciler, indirimi elektrik tarifeleri ve farklı kampanyalar için Zorlu Osmangazi Enerji ile görüşerek teklif alabilirler. Aynı zamanda illerinde hizmet veren başka bir tedarikçi bulunuyorsa diğer teklifleri de değerlendirerek seçecekleri şirketten elektrik alabilirler.

Zorlu Osmangazi Enerji ile elektrik aboneliği yaptırmak için Uşak bölgesindeki müşteriler ne yapmalı?

Uşak bölgesinde yeni bir ev veya iş yerine taşınıyorsanız, ilk yapacağınız işlemlerden biri elektrik aboneliği açtırmak olacaktır. Yeni aboneliği şehirde görevli tedarikçi olan Zorlu Osmangazi Enerji ile yapmanız gerekmektedir. Elektrik aboneliği başlatmak için Zorlu Osmangazi Enerji ile sözleşme imzalar ve güvence bedeli ödemesi yaparsınız. Eski bir faturada bulabileceğiniz taşınılan yerin tesisat ya da sayaç numarası gibi bilgiler, işlemler sırasında kolaylık sağlayacaktır.

Uşak iline veya Uşak içinde bir yere taşınıyorsanız Zorlu Osmangazi Enerji ile yapacağınız işlemlerde sizden aşağıdaki belgeler istenir.

 • Zorlu Osmangazi Enerji elektrik aboneliği için gerekli evraklar:
 • Nüfus cüzdanı
 • Taşınacağınız evin tesisat ya da sayaç numarası,
 • Eski evinizin tesisat ya da sayaç numarası
 • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçe numarası
 • Kiracı iseniz kira kontratı, ev sahibi iseniz tapu ya da benzer bir mülkiyet belgesi

Zorlu Osmangazi Enerji borç sorgulama, abonelik iptali ve şikayet

Zorlu Osmangazi Enerji tarafından hazırlanan faturalarınızın tutarını öğrenmek için borç sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem Zorlu Osmangazi Enerji internet sitesi veya çağrı merkezi vasıtasıyla yapılabilir. Aynı şekilde abonelik kapattırma veya herhangi bir konuda yetkililerle görüşerek dilek, öneri veya şikayetlerinizi belirtmek için de internet sitesi ve çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Zorlu Osmangazi Enerji müşteri hizmetlerini 0222 211 28 28  numaralı telefondan arayabilirsiniz. İnternet sitesine ise adresinden ulaşabilirsiniz.

Zorlu Osmangazi Enerji çağrı merkezinden yapılabilen işlemlerden bazıları:

 • Abonelik işlemleri: üzerine alma, kapatma, tarife değişikliği
 • Borç sorgulama, fatura itirazı
 • Bilgi güncelleme
 • İstek ve öneriler

Uşak için elektrik faturamı nasıl öderim?

Elektrik faturanızı ödemek için elektrik faturanız üzerinde bulunan abone numarası, sözleşme numarası ya da hesap numarası gibi aboneliğinizi gösteren bir koda ihtiyacınız vardır. Bu bilgiyle birlikte Zorlu Osmangazi Enerji tarafından sunulan farklı ödeme imkanlarını değerlendirebilir, değişik ödeme noktalarında işlem yapabilirsiniz. Fatura Ödeme Noktaları, yetkili elektrik fatura ödeme vezneleri, PTT şube ve ATM'lerinden, anlaşmalı banka ATM ve vezneleri, otomatik ödeme hizmetleri gibi farklı ödeme kanalları Zorlu Osmangazi Enerji tarafından aracılığıyla duyurulur. Bu sayede dilediğiniz yoldan elektrik fatura borcunuzu ödeyebilirsiniz. 

Uşak için elektrik şirketlerinin iletişim ve adres bilgisine nasıl ulaşırım?

OEDAŞ İletişim Bilgileri

Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlük Adresi

İstiklal Mahallesi Şair Fuzuli Caddesi No:7 26010 ESKİŞEHİR

OEDAŞ İletişim Bilgileri

E-posta: [email protected]

Telefon Numarası: 0222 211 60 00

Çağrı Merkezi (7/24 saat):186

Website adresi: http://www.osmangaziedas.com.tr/

OEDAŞ Çağrı merkezi'nden hangi işlemler yapılır?ALO 186

Elektrik dağıtım sürecinde verimlilik ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla müşterilere 7/24 hizmet veren ALO 186 çağrı merkezleri aracılığıyla Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. arıza, programlı kesintileri, sokak aydınlatma ihbarları, kesilen elektriğin geri açılması, kaçak elektrik, sayaç arızası ve değişimi gibi teknik işlemler ve diğer kesilme işlemlerini gerçekleştirebilir. Siz de isterseniz dilek, istek ve önerilerinizi 186 ile iletebilirsiniz.

OEDAŞ çağrı merkezine telefonunuzdan 186 ile numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

186'yı tuşladığınızda bulunduğunuz ildeki Elektrik Dağıtım Şirketi çağrı merkezine yönlendirilirsiniz. Uşak içinden yapılan aramalar Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Çağrı Merkezi'ne yönlendirilir.

Zorlu Osmangazi Enerjiİletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 0222 211 28 28

Banaz Eşme Karahallı Sivaslı Ulubey Uşak