Akıllı Tarife Birlikte Elektrik Alımı projesine hazırlanıyor

Güncelleme tarihi
min reading

Kasım 2015'ten bu yana Türkiye enerji piyasaları hakkında tüketicilerin ihtiyaç duyacakları bilgileri bulabilecekleri kapsamlı bir rehber olarak akillitarife.com ve gazelektrik.com üzerinden hizmet veren, buna ek olarak Karşılaştırma Motoru ve çağrı merkezi vasıtasıyla elektrik, internet ve dijital TV gibi farklı hizmetler için tüketicilere en avantajlı tarifeleri ulaştıran Akıllı Tarife Türkiye, yeni bir ilke imza atmaya hazırlanıyor! Akıllı Tarife, yeni yıl ile başlayan dönemde tüketicileri grup halinde daha fazla indirim kazanacakları Birlikte Toplu Elektrik Alımı'na davet ediyor! Yepyeni internet sitesi birlikte.akillitarife.com ile serbest tüketici adayı olan tüm elektrik kullanıcılarının bu projeye katılabilecek. Bu yeni uygulama sayesinde Türkiye'de daha fazla serbest tüketiciye ulaşmayı hedefleyen Akıllı Tarife, BİRLİKTEN DOĞACAK GÜÇLE daha yüksek indirim oranlarına ulaşarak tüketicileri avantajlarla buluşturmayı hedefliyor.

Birlikte Toplu Elektrik Alımı

Akıllı Tarife'nin hikayesi

Akıllı Tarife, 2 genç ve dinamik Türk girişimcinin eğitim amacıyla gittikleri Fransa'da, yine kendileri gibi 2 Fransız girişimci ile tanışarak onların Selectra adıyla kurdukları girişimi Türkiye'de uygulama hedefiyle 2015 yılının Kasım ayında kuruldu. Selectra'nın kuruluş fikri internet üzerinden tek tıkla, zahmetsiz bir şekilde internet, dijital TV, alarm, sabit hat vb. tüm hizmetlere başvurulmasını sağlamaktı. Fransa'da başarıya ulaşan bu modeli Türkiye'de hayata geçirmek için heyecanla Türkiye'ye dönen ikilinin kurduğu Akıllı Tarife aradan geçen 1 senede yüzlerce elektrik kullanıcısını indirimli elektrik tarifelerine ve binlerce kullanıcıyı internet ve dijital TV gibi farklı ürünlerdeki avantajlı kampanyalara ulaştırdı.

Selectra, Xavier Pinon ve Aurian de Maupeou tarafından kurulduğunda Fransa'da da Türkiye'ye benzer olarak elektrik piyasalarını özelleşmesi sürecine girilmişti. Genç Fransızlar tüketicilerin bu yeni süreçte kafa karışıklığına bir çözüm bulmak amacıyla internet sitelerinde tüketicilerin ihtiyaç duyabilecekleri birçok bilgiyi barındırma gerekliliğini bu girişimin merkezine koydular. Bunun ardından farklı şirketlerin sunduğu tarifeleri karşılaştırma ve bu tarifeler arasında en avantajlılarını müşterilerin seçimine sundular. Selectra şu an her yıl on binlerce kişinin katıldığı Toplu Elektrik Alım operasyonları düzenleyerek farklı tüketici grupları ve tedarikçilerle yaptığı özel anlaşmalar sayesinde tüketicilere daha fazla avantaj sağlayabiliyor.

Türkiye Birlikte Elektrik Alımı'nı Türkiye ile buluşturmanın vakti geldi!

Akıllı Tarife, Birlikte Elektrik Alımı uygulamasıyla şimdi bu fırsatı Türkiye'de serbest tüketici adayı olan tüm elektrik tüketicilerine sunmaya hazırlanıyor. Şubat ayının sonuna planlanan katılım sürecinde ne kadar çok kişi bir araya gelirse Akıllı Tarife'nin katılan müşteriler için pazarlığını yürüteceği indirim oranı da o kadar yüksek olacak.

Birlikte Elektrik Alımı'na katılım süreci nasıl işler?

Birlikte Elektrik Alımı katılımı kolay, aynı zamanda zorunluluk içermeyen bir uygulama. Bu operasyona katılarak sizin için oluşturulacak potansiyel tekliften faydalanma hakkı elde ederken sizi zorlayabilecek durumlardan da korunmuş olursunuz. Bu süreç nasıl işliyor diyorsanız, Birlikte Elektrik Alımı ile ilgili temel noktalara bir göz atalım.

  • Birlikte Elektrik Alımı'mı ile ilgili temel bir kaç bilgi:
  • Uygulamaya katılacak olan müşterilerin serbest tüketici limitini aşmış olması gerekmektedir.
  • Hangi aşamada olursa olsun Birlikte operasyonundan çıkmak mümkündür, katılmak ya da ayrılmak hiçbir ücret gerektirmez.
  • Başvurunuzu geri çektiğiniz anda siz istemedikçe sizinle iletişim kurulmaz ve iletişim bilgileriniz kesinlikle kullanılmaz.

Birlikte Enerji Alımı'nın aşamaları

 Ön Kayıt

Birlikte Elektrik Alımı'na katılmanın ilk aşama ön kayıt aşamasıdır. Akıllı Tarife ile Birlikte Elektrik Alımı'na katılmak için öncelikle birlikte.akillitarife.com sayfasına giriş yaptıktan sonra online olarak sürece katılabilirsiniz. Ön kayıt aşamasında Birlikte Elektrik Alımı'na katılmak isteyen müşteriler kısa bir form doldururlar. Ön Kayıt formu ile sizden iletişim bilgileriniz gibi süreçte gerekli olacak basit bilgiler alınır ve bu süreç sonunda potansiyel katılımcıların sayısı saptanmaya çalışılır. Bu formu doldurmanız, süreç sonunda Birlikte Elektrik Alımı'na kesin kayıt olduğunuz anlamına gelmez ve sürecin devam edeceğiniz yönünde bir taahhüt içermez, siz yalnızca ileride görüşülerek size sunulacak avantajlardan faydalanma hakkı kazanmış olursunuz.

 Teklifler Arasından En Avantajlısını Seçiyoruz!

İkinci aşama Akıllı Tarife ekibinin müşterilerine en iyi teklifi sunabilmek için aday tedarikçilerle masaya oturduğu aşamadır. Teklif sunan tedarikçilerin tekliflerinin en avantajlı seviyeye çekilebilmesi için katılımcı sayısı Akıllı Tarife ekibine pazarlık sürecinde kolaylık sağlayacaktır. Ne kadar çok katılımcı, o kadar yüksek indirim oranları!

 Teklifiniz hazır!

Tedarikçilerle yapılan görüşmeler sonucunda müşterilere en çok avantaj sağlayacak teklif belirlenir. Bundan sonraki süreçte belirlenen bu teklifin detaylarıyla katılımcılara bildirilmesine sıra gelir. Kayıt formunda belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileri işte bu noktada size geri dönüş yapılması için gereklidir. Size teklifle ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra Akıllı Tarife ile tüm ayrıntıları görüşebilir, soru ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 Kayıt Aşaması

Birlikte Elektrik Alımı tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra kayıt ile sonuçlanır. Bu noktada devam edip etmemek konusunda tercihinizi yapabilirsiniz. Süreç sonunda size önerilen tekliften yararlanmayı seçerseniz kayıt olarak indirimlerden faydalanmaya başlayabilir, veya tekliften yararlanmak istemezseniz hiçbir kısıtlama olmadan vazgeçebilirsiniz.

SERBEST TÜKETİCİ OLDUĞUNUZ HALDE BAŞVURUNUZ KABUL EDİLMEDİYSE... Bazı durumlarda Serbest Tüketici adayı olsanız bile sistemde serbest tüketici olarak görülmeyebilirsiniz. Bu durumda faturanızın belirtilen limiti geçtiğine eminseniz, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Elektrik şirketini değiştirmek

Türkiye'de elektrik piyasasının serbestleşme süreci hala tamamlanmış değil. Aşamalı olarak serbestleşen piyasada serbest tüketici olarak elektrik şirketini seçme ve indirimli elektrik alma hakkı yalnızca EPDK tarafından belirlenen yıllık tüketim miktarını geçen tüketicilere tanınıyor. Buna karşılık bu limitin her yıl belirgin ölçüde aşağı çekildiğini rakamlara görebiliyoruz.

ELEKTRİK PİYASASININ SERBESTLEŞMESİNİ İNTERNET HİZMETİ ALMAYA BENZETEBİLİRİZ.

Evinize internet bağlatırken bu hizmeti veren birçok firma arasından size en uygun paketleri sunan firmayı seçebiliyorsunuz. Aynı şekilde Serbest Tüketici Limiti'ni aştığınız takdirde siz de elektrik firmanızı bu kadar kolay değiştirebilirsiniz. Üstelik indirimler arttıkça artan tasarrufunuz aile bütçenize büyük katkı sağlayacaktır. Siz de bu fırsatı kaçırmayın, BİRLİKTE ELEKTRİK ALIMI'NA HEMEN KATILIN!