Akenerji: Akkök Holding / Cez Group

Akkök Holding, Akenerji ile 1989 yılından beri elektrik üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Akenerji, 2008 yılında Avrupalı lider enerji şirketi CEZ Group ile stratejik ortaklığa giderek AkCez yatırım şirketini kurmuştur. Ortaklık, Sakarya Elektrik Dağıtım ve Sepaş Enerji şirketleriyle elektrik piyasasında dağıtım ve satış faaliyetlerini sürdürmektedir.

Akkök Holding

1952 yılında kurulan Akkök Holding, 18 üretim tesisiyle Türkiye'nin önde gelen sanayi gruplarındandır. Kimya, gayrimenkul ve enerji grubun ön plana aldığı sektörlerdir.

CEZ Group

Avrupa'nın en kârlı enerji şirketleri arasında olan CEZ, yalnızca Çek Cumhuriyeti'nde değil 15 farklı ülkede faaliyetlerini sürüdürmektedir. 55 üretim tesisi ve 7 milyon abonesi olan CEZ Group Avrupa'nın en büyük on enerji şirketinden biridir.

Faaliyet Alanı Üretim Dağıtım Perakende Satış
Şirketler Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Sakarya Elektrik Dağıtım (SEDAŞ) Sepaş Enerji Perakende Satış

Elektrik Üretimi : Akenerji

Akenerji Türkiye'nin en büyük özel elektrik üretim şirketlerinden biridir. Son yatırımlarıyla şirketin toplam üretim kapasitesi 1551 MegaWatt'a ulaşmıştır. Akenerji üretim kapasitesinin %25'i yenilenebilir enerji kaynaklarına (hidroelektrik ve rüzgar santrallerine) dayanmaktadır.

 

Biliyor musunuz?

Sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık konusunu ciddiye alan Akenerji tüm yenilenebilir enerji santralleri için karbon emisyon sertifikası alma çalışmalarını yürütmektedir.

İletişim Bilgileri

Akcez Enerji Yatırımları

Akcez Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya illerinde elektrik dağıtımından sorumludur ve Sepaş Enerji ile perakende satış faaliyetlerini sürdürmektedir.

Adres: Maltepe Mahallesi Orhangazi Caddesi Trafo Tesisleri No:72 54100 SAKARYA

Telefon: 0 (264) 295 85 00

E-mail: [email protected]

Akenerji Elektrik Üretim

Akenerji müşterilerinin sektörel ihtiyaçlarına uygun hizmetler sunmakta ve verimlilik danışmalığında bulunmaktadır.

Adres: Miralay Şefik Bey Sokak Akhan No:15 Kat: 3-4 Gümüşsuyu İSTANBUL

Telefon: 0 (212) 249 82 82

E-mail: [email protected]

Güncelleme tarihi