Turkcell Superonline İnternet Taşıma

Turcell Superonline Logo

Taşınıyorsunuz ve Turkcell Superonline internet hizmetinizi de devam ettirmek mi istiyorsunuz? İnternetinizi de birlikte taşımanız için gerekli bilgiler ve yapmanız gereken işlemler için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Turkcell Superonline internet nakil işlemleri nasıl yapılır?

 • Turkcell Superonline'da internet taşıma işlemi yapmak için internet sitesinden Taşınma Sihirbazı hizmeti mevcuttur. Yeni adres bilgilerinizi girerek, yeni adresinizde hangi Turkcell Superonline hizmetlerini alabileceğinizi bu sistem ile görebilirsiniz.
 • Turkcell Superonline müşteri hizmetlerini 0850 222 0 222 numaralı telefondan bırakarak taşınma işlemleriniz hakkında gerekli bilgileri edinebilir ve başvuru kaydı oluşturabilirsiniz.

Turkcell Superonline fiber internet hizmetini uygun altyapı olan yerlerde verebilmektedir. Bunun için sözleşmelerinde taşınma halinde fiber internetten adsl'e geçiş yapılabileceğine dair madde bulunur, kabul ederken bu ayrıntıyı gözden kaçırmamalısınız.

 1. Yeni taşındığınız evde fiber altyapısı varsa:

  Fiber internet kurulum ekibi gelir ve kurulum hizmeti verilir. Kurulum ücretlidir. Bu ücreti taksitle ödeyebilir ya da yeni bir 24 aylık taahhüt verirerek ücretten muaf olabilirsiniz.
 2. Yeni taşındığınız adreste adsl altyapısı varsa:

  Kurulum ücreti olmadan nakil işleminiz yapılır.
 3. Ev telefonunu taşıma:

  Alan kodu değişmez ise ALO hizmetini yeni adresinize numara aynı kalacak şekilde taşıyabilirsiniz. Eğer alan kodu değişecekse, yeni bir numara almanız gerekir.
Güncelleme tarihi