Turkcell Superonline Abonelik Başvuru ve İptali

Güncelleme tarihi
min reading
Turcell Superonline Logo

ADSL ve Fiber İnternet Abonelik İşlemleri

Turkcell Superonline internet hizmetini ADSL ve Fiber internet olmak üzere iki ayrı seçenek olarak vermektedir. Bunun yanı sıra ev telefonu ve Turkcell TV+ hizmetleri de veren Turkcell Superonline internet hizmetini, yalın internet olarak da sunmaktadır.

Nasıl ve Nereye Başvurulur?

 • Turkcell Superonline internet aboneliğine başvurmak ve bilgi almak için 0 216 900 14 61 numaralı telefonu arayabilirsin. (pazartesi - cuma 09.00 - 18.00 arası)
 • Turkcell Superonline internet sitesinden Başvuru Formu'nu doldurarak, Turkcell Superonline görevlilerinin seni aramasını bekleyebilirsin.
 • SMS ile başvurmak için TERFI yazıp 2220'ye gönder.
 • En yakın Turkcell Superonline satış noktasıyla irtibat kurarak internet başvurunu tamamlayabilirsin.

Turkcell Superonline abonelik işlemleri

Fiber internet için

 • Fiber internet bağlatmak için kullanım yerinde fiber optik altyapı olup olmadığını kontrol edin. ( internet sitesi üzerinden Fiber Nerede Servisi'nden veya 0850 222 0 225 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.
 • Yukarıda bahsedilen yöntemlerden biriyle size uygun kampanyaya başvurun.
 • Sisteme kaydınızın ardından SMS ile müşteri numaranız iletilir.
 • Size en yakın Turkcell Superonline bayisi iki gün içerisinde sizinle iletişime geçer ve kurulum randevusu alır.
 • Kurulum randevusuna gelen ekipler sözleşme ve taahütname getirir. Sizden kimlik fotokopinizi talep ederler. (İmzaladığınız sözleşmenin bir kopyasını almayı unutmayınız.)
 • Modem kurulumunun ardından aktivasyon kontrolü yapılır ve kablosuz ağ şifreniz SMS ve e-mail yoluyla gönderilir.
 • İlk faturanız e-mail adresine gönderilir. Turkcell Superonline Online işlem merkezinden de ulaşabilirsiniz.

ADSL için

 • Yukarıda bahsedilen yöntemlerden biriyle size uygun kampanyaya başvurun.
 • ADSL altyapı hizmeti sunan şirket tarafından binanıza hat getirilir ve Turkcell Superonline ile çıkış alabilmeniz için gerekli ayarlamalar yapılır. 24 saat içinde size en yakın yetkili bayi kurulum randevusu için iletişime geçer.
 • Modem kurulum ve gerekliyse kablolama işlemlerinin ardından aktivasyon kontrolü yapılır. Online işlem merkezi ve kablosuz ağ şifreniz SMS ve e-mail yoluyla gönderilir.
 • Kurulum randevusuna gelen ekip yanında sözleşme getirir. Sizden kimlik fotokopisi ve sözleşmeyi imzalamanızı talep ederler.
 • Telefon numarası tahsis işlemi de varsa hemen internet kullanımına başlayabilirsiniz. Numara taşıma işlemi yapılacaksa, kurulum sırasında gerekli işlemler yapılır, mevcut telefon aboneliğinizin bulunduğu şirket üzerinden kullanıma devam edersiniz. Taşıma işlemi ortalama 7 gün içerisinde gerçekleşir.
 • İlk faturanız e-mail adresinize gönderilir ya da online işlem merkezinden de görüntüleyebilirsiniz.

İNTERNET FİRMANIZI DEĞİŞTİRİYORSANIZ Modeminizi teslim aldıktan sonra, sizinle 48 saat içinde iletişime geçilir. Başvurunuz kontrol edilir ve internet geçişiniz onaylanır. Kontrolden sonra 48 saat içerisinde aktivasyon işlemi gerçekleşir. Aktivasyon yapılana kadar mevcut internetinizi kullanabilirsiniz. Aktivasyon yapıldıktan sonra SMS ile bilgi gelir ve modem kurulumu rehbere göre yapılır.

Cayma Bedeli'nin Turkcell Superonline tarafından karşılanması

Turkcell Superonline diğer internet servisi sağlayıcılarından taahhüt süresi bitmeden Turkcell Superonline fiber internet kampanyaları kapsamında Turkcell Superonline'a geçiş yapan müşterilene, ödedikleri internet cayma bedeli karşılığı ücretsiz fiber internet hizmeti sunmaktadır. TV, ses gibi diğer hizmetleri kapsamayan bu hizmetten yararlanabilmek için, cayma bedelini gösteren faturayı Turkcell Superonline'a iletmeleri gerekmektedir. Bu hizmet tüm Turkcell Superonline fiber internet kampanyaları için geçerli değildir. Cayma bedelinin karşılandığı güncel kampanyalar hakkında bilgi almak için 0850 222 0 222 numaralı telefondan Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz.

Fiber Nerede hizmeti

Eğer fiber internet bağlatmak istiyorsanız, Turkcell Superonline internet sitesindeki Fiber Nerede servisinden faydalanabilirsiniz.  Fiber Nerede servisi, harita üzerinde fiber internet altyapı çalışmalarının tamamlandığı ve devam ettiği ilçe ve binaları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.  Altyapı çalışmaları hakkında detaylı bilgi için 0850 222 0 222 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bağlantı Hızı 

Turkcell Superonline Fiber internet ve ADSL olmak üzere iki tip internet hizmeti sunmaktadır. ADSL internet hizmetine abone olunursa bağlantı hızı 2 Mbps'den başlayıp 16 Mbps'ye kadar çıkabilir. 16 Mbps'ye kadar olan paketlerden yararlanabilmek için hattınızın ADSL2+ teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Fiber internete abone olmak istiyorsanız ve oturduğunuz yerde fiber optik altyapısı bulunuyorsa bağlantı hızınız 24 Mbps ile 1000 Mbps arasında olacaktır. 25 Mbps,50 Mbps ve 100 Mbps hızları için internete yükleme (upload) hızı 5 Mbps'dir.

Turkcell Superonline'ın Adil Kullanım Kotası (AKK) Nedir?

Paket hız alanı,yani adil kullanım kotasını dolduran bireysel kullanıcıların download hızı, Fiber internet için ay sonuna kadar 3 Mbps'a, upload hızı ise 1 Mbps'a düşer. ADSL hizmeti için ise AKK'nın doldurulmasının ardından ay sonuna kadar download hızı 3 Mbps'a, upload hızı ise 1 Mbps'a düşer. Hız alanınız seçtiğiniz fiber internet paketinde belirlenmiştir. Adil kullanım kotası sınırsız tarifelerde, Superonline hizmetinin amacı dışında kullanılmasını ve diğer kullanıcıların kullanım hakkının ihlalini engellemek için kullanılır.

Turkcell Superonline abonelik sözleşmesi iptali

Turkcell Superonline müşterilerine sözleşme feshi, abonelik iptali için 2 farklı yol sunmaktadır. 

Faks yolu ile Abonelik iptali

Faks yoluyla feshetmek isteyen bireysel Turkcell Superonline müşterileri teyit edilmiş olmak kaydıyla iptal taleplerini 0850 222 0 225 numarasına imzalı bir şekilde faks atmalarını gerekmektedir.

Bayi yolu ile Abonelik iptali

Bu yöntemle abonelik iptali yaptırmak isteyen müşteriler, Turkcell Superonline noktalarından birine giderek iptal evrakı imzaları gerekmektedir.