220PLUS İndirimli Elektrik

220PLUS serbest tüketicilere indirimli elektrik tedarik eden firmalardan biridir. 220PLUS bir Doğuş Enerji (DOEN) markasıdır.

İndirimli 220PLUS Elektrik Tarifeleri

220PLUS Elektrik, eviniz ve iş yeriniz için Standart Tarife, Çevre Dostu Tarife, Zamsız Tarife elektrik tarifelerini sunar. Detaylı bilgi için 220PLUS Elektrik ile irtibata geçilmelidir.

Kimler 220PLUS'tan elektrik alabilir?

220PLUS'tan elektrik alabilmek için iki tane koşulu sağlamanız gerekmektedir:

  1. Faturanız aylık 130 TL üzerindeyse: Ocak 2016 itibariyle yıllık tüketimi 3.600 kwh'in üzerinde olan tüketiciler, elektrik tedarikçisini dilediği gibi seçebilir.
  2. Şu anki elektrik tedarikçisine borcunuz yoksa: 220PLUS'a başvurmadan önce, hali hazirda elektrik tedarikçinize ait borcunuz bulunmadığına emin olunuz.

Yukarıdaki iki koşulu sağlayan, Türkiye'nin her yerinden tüketiciler 220PLUS'tan elektrik alabilir.

220PLUS'a nasıl geçiş yapabilirim?

220PLUS'a geçiş yapmak için başvurunuzu internet sitesinden ya da 444 6 220 numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Daha sonra e-mail veya kargo yolu ile size ulaştırılan evrakları imzalayarak 220PLUS'a göndermeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra dağıtım şirketi ile gerekli tüm işlemleri 220PLUS üstlenecektir. 220PLUS'a geçiş yaparken aşağadaki bilgileri ve evrakları temin etmeniz gerekecektir:

  • Son faturalar: Son 2 aya ait, mevcut tedarikçiniz tarafından düzenlenmiş olan faturalar
  • Sözleşme: 220PLUS kargo ile ya da e-posta aracılığıyla gönderir.
  • TC kimlik no veya şirket vergi no
  • Faturanızda yer alan bazı bilgiler: Tesisatın bağlı olduğu il / ilçe, dağıtım bölgesi adı, abone / tesisat no, sayaç numarası ve sayaç markası

Geçiş Bedelleri ve Şartları

Elektrik şirketi seçiminizi yaparken, alacağınız indirimin / avantajların yanında bazı bedel ve şartları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlardan en önemlileri: teminat, sözleşme süresi ve müşterinin taahhüttür.

Teminat

Güvence bedeli, elektrik satış sözleşmesi imzalayan tüketicinin fatura borcunu ödememesi riskine karşı olarak tedarikçi tarafından alınan bir depozito gibidir. Sözleşme başvurusu için, bir defaya mahsus nakit olarak tahsil edilir.

220PLUS abonesi olurken, şirket sizden güvence bedeli ya da teminat almaz. Üstüne üstlük, tedarikçi değiştirince mevcut aboneliğiniz için yatırdığınız güvence bedelini geri alırsınız.

Sözleşme süresi ve taahhüt koşulları

220PLUS, sözleşmeleri bir yıl süreyle yapılır. Taşınmanız halinde, aboneliğinizi yeni adresinize alırsanız ceza ödemezsiniz. Taahhüt şartları sözleşmenizde belirtilir.

Borç Sorgulama ve Fatura Ödeme

220PLUS, fatura borcunu öğrenmek için, 444 6 220 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz ya da şirketin internet sitesini kullanabilirsiniz.

220PLUS faturanız geçişiniz tamamlandığında adresinize gönderilir. Anlaşmalı bankalardan otomatik ödeme talimatı verebilir, şubelerinden nakit olarak ya da kendi bankanızdan havale / eft ile ödeme yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

220PLUS'a geçiş sırasında elektriğim kesilir mi?

Hayır, geçiş işlemleri sırasında elektriğinizde herhangi bir kesinti olmayacaktır.

Elektriğimin kalitesinde bir değişiklik olur mu?

Hayır, elektriğinizin kalitesinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım bölgesinde, aynı kalitede elektrik almaya devam edeceksiniz.

Elektriğim değişirken herhangi bir alt yapı değişikliğine gerek olur mu? (hat, trafo, sayaç vs.)

Hayır, elektrik şirketinizi değiştirseniz bile aynı altyapıyı kullanmaya devam edecekiniz. Ancak sayacınız mekanik ise dağıtım şirketinize sayacınız elektronik sayaç ile değiştirilmesi için talepte bulunmanız gerekir. Bu hizmet için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken dağıtım şirketinize dilekçe yazmak olacaktır.

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne kadar süre içinde elektriğimi yeni şirketten almaya başlayacağım?

Sözleşmenizi imzalayıp, 220PLUS’a ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra 220PLUS, her ayın 5’ine kadar TEİAŞ’e başvuru yapıp, sizin için onay almaktadır. Eğer geçmenize herhangi bir engel yoksa, aynı ayın 25’ine kadar TEİAŞ onayınızı verir. Bu onay alındıktan sonra elektriğinizi 220PLUS’tan almaya başlayabilirsiniz.

Sayacımı kim ve ne zaman okuyacak?

Sayacınızın okunmasından dağıtım şirketleri sorumludur. Dolayısıyla sayacınız dağıtımcı firma tarafından, ayda bir defa okunacaktır.

Elektrik arızalanması durumunda kimi aramam gerekir, bundan kim sorumludur?

Elektrik kesinti ve arızalarından, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi sorumludur. Herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda bilgi almak için 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açık olup sizi oturduğunuz bölgede görevli dağıtım şirketine bağlar. Elektrik dağıtım şirketinizin internet sitesinde bakım ve onarım çalışmaları başlığı altında, planlı enerji kesintisi yapılacak semtlerle ilgili duyurulara ulaşabilirsiniz.

Şirket Bilgileri

220PLUS firması, Doğuş Enerji (DOEN) toptan elektrik lisansı ile 2012'den beri toptan elektrik ticareti yapmaktadır. DOEN, 2005 yılından beri elektrik üretimi faaliyetlerini sürdürmektedir. DOEN toplam 1 GW üretim kapasitesine sahiptir. DOEN’in başlıca santralleri aşağıdaki gibidir:

  • Sinop Boyabat ilçesinde Boyabat Hidroelektrik Santrali 513MW
  • Artvin ilinde Artvin Hidroelektrik Santrali 332 MW
  • Giresun Aslancık ilçesinde Aslancık Hidroelektrik Santrali 120MW

Doğuş Enerji ve 220PLUS'ın bağlı olduğu Doğuş Grubu Türkiye’nin köklü firmalarından biri olup, enerjinin yanı sıra bankacılık, otomotiv, inşaat, turizm ve eğlence sektörlerinde de faaliyet göstermektedir.

220PLUS Telefon ve İletişim Bilgileri

Adres

Doğuş Enerji Maslak Ayazağa Cad.

No:2 Ayazağa 34396 Sarıyer İstanbul

Çağrı merkezi

444 6 220

E-mail

[email protected]

Güncelleme tarihi