AGE Enerji İndirimli Elektrik

AGE Elektrik, 2010 yılından beri serbest tüketicilere indirimli elektrik sağlayan şirketlerden biridir. Şirket, 1993 yılında kurulan ve elektrik üretimi de yapan AGE Enerji'ye bağlıdır.

İndirimli AGE Elektrik Tarifeleri

Aşağıda AGE Elektrik'in eviniz ve iş yeriniz için sunduğu avantajlı elektrik tarifelerini görmektesiniz.

Tablo güncelleniyor.

Tarife ismi Ticarethane Taahhüt Perakende Satış Hizmet Bedeli
Sabit İndirim AGE enerji ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. - -

*Güncel fiyatlar için Age'den teklif alın.

Kimler AGE'den elektrik alabilir?

AGE Elektrik'ten elektrik alabilmek için iki koşulu sağlamanız gerekmektedir:

  1. Faturanız 130 TL'nin üzerindeyse: Ocak 2016 itibariyle yıllık tüketimi 3.600 kwh'in (aylık 130 TL) üzerinde olan tüketiciler, elektrik tedarikçisini dilediği gibi seçmekte özgürdür.
  2. Şu anki elektrik tedarikçisine borcunuz yoksa: AGE Elektrik'e başvurmadan önce, hali hazirda elektrik tedarikçinize ait borcunuz bulunmadığına emin olunuz..

AGE Elektrik'e nasıl geçiş yapabilirim?

AGE Elektrik'e geçiş yapmak için başvurunuzu internet sitesinden ya da 444 3 243 numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Daha sonra e-mail veya kargo yolu ile size ulaştırılan evrakları imzalayarak AGE Elektrik'e göndermeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra dağıtım şirketi ile gerekli tüm işlemleri AGE Elektrik üstlenecektir. AGE Elektrik'e geçiş yaparken aşağıdaki evrakları temin etmeniz gerekecektir:

  • Fatura: Son 2 aya ait, mevcut tedarikçiniz tarafından düzenlenmiş olan faturalar
  • Sözleşme: AGE Elektrik tarafından başvuru sırasında temin edilecektir
  • Kimlik fotokoposi: AGE Elektrik tarafından başvuru sırasında temin edilecektir

Geçiş bedel ve şartları

Elektrik şirketi seçiminizi yaparken, alacağınız indirimin / avantajların yanında bazı bedelleri ve ek şartları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlardan en önemlileri: ödenecek güvence bedeli,sözleşme süresi ve müşterinin taahhüttür.

Güvence Bedeli

Güvence bedeli, elektrik satış sözleşmesi imzalayan tüketicinin fatura borcunu ödememesi riskine karşı olarak tedarikçi tarafından alınan bir depozito gibidir. Sözleşme başvurusu için, bir defaya mahsus nakit olarak tahsil edilir.

AGE Elektrik abonesi olurken, şirket sizden güvence bedeli talep etmez! Üstüne üstlük, şu anki tedarikçinizden önceden yatırdığınız güvence bedelinizi, dilekçe yazarak geri alabilirsiniz.

Sözleşme Süresi

AGE Elektrik, sözleşmelerinin süresi tarifelere göre farklılık gösterir: Taahhütsüz ya da 1 yıllık olabilir. Eğer sözleşme süreniz dolmadan, AGE elektrik'ten başka bir şirkete geçmeye karar verirseniz 2 aylık fatura bedelinizi cezai tutar olarak ödemeniz gerekir. Şirket değiştirme dışında başka bir neden dolayı, sözleşmenizi erken sonlandırırsanız (taşınma gibi) ceza ödemezsiniz.

Borç sorgulama ve fatura ödeme

AGE Elektrik, fatura borcunu öğrenmek için, 444 3 243 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz ya da şirketin internet sitesini kullanabilirsiniz.

AGE Elektrik fatura ödeme işlemlerini için aşağıdaki noktalardan birini kullanmanız mümkündür:

Ödeme NoktalarıGişe

Sıkça Sorulan Sorular

AGE Elektrik’e geçiş sırasında elektriğim kesilir mi?

Hayır, geçiş işlemleri sırasında elektriğinizde herhangi bir kesinti olmayacaktır.

 Elektriğimin kalitesinde bir değişiklik olur mu?

Hayır, elektriğinizin kalitesinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım bölgesinde, aynı kalitede elektrik almaya devam edeceksiniz.

 Elektriğim değişirken herhangi bir alt yapı değişikliğine gerek olur mu? (hat, trafo, sayaç vs.)

Hayır, elektrik şirketinizi değiştirseniz bile aynı altyapıyı kullanmaya devam edecekiniz. Ancak sayacınız mekanik ise dağıtım şirketinize sayacınız elektronik sayaç ile değiştirilmesi için talepte bulunmanız gerekir. Bu hizmet için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken dağıtım şirketinize dilekçe yazmak olacaktır.

 Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne kadar süre içinde elektriğimi yeni şirketten almaya başlayacağım?

Sözleşmenizi imzalayıp, AGE Elektrik’e ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra AGE Elektrik, her ayın 5’ine kadar TEİAŞ’e başvuru yapıp, sizin için onay almaktadır. Eğer geçmenize herhangi bir engel yoksa, aynı ayın 25’ine kadar TEİAŞ onayınızı verir. Bu onay alındıktan sonra elektriğinizi AGE Elektrik’ten almaya başlayabilirsiniz.

 Sayacımı kim ve ne zaman okuyacak?

Sayacınızın okunmasından dağıtım şirketleri sorumludur. Dolayısıyla sayacınız dağıtımcı firma tarafından, ayda bir defa okunacaktır. 

 Elektrik arızalanması durumunda kimi aramam gerekir, bundan kim sorumludur?

Elektrik kesinti ve arızalarından, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi sorumludur. Herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda bilgi almak için 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açık olup sizi oturduğunuz bölgede görevli dağıtım şirketine bağlar. Elektrik dağıtım şirketinizin internet sitesinde bakım ve onarım çalışmaları başlığı altında, planlı enerji kesintisi yapılacak semtlerle ilgili duyurulara ulaşabilirsiniz.

Şirket Bilgileri

AGE Elektrik firmasının ticari ismi AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi olup, 2009 yılında kurulmuştur. AGE Elektrik, 23 yıldır enerji sektöründe oldukça aktif olan AGE Enerji şirketinin bir alt kuruluşudur. AGE Enerji, elektrik üretim, enerji taahhüt işleri ve serbest tüketicilere elektrik satışı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Telefon ve iletişim

Adres: Tahran Caddesi No:19 06700 Kavaklıdere/ANKARA

Çağrı merkezi: 444 3 243

Email: [email protected]

Güncelleme tarihi