Limak Enerji Uludağ Elektrik Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Güncelleme tarihi
min reading

Daha önce CLK bünyesinde bulunan Uludağ Elektrik, bir Limak Holding kuruluşu olarak CLK bünyesinden ayrılmış ve Limak Enerji - Uludağ Elektrik adıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

LİMAK ENERJİ Uludağ Elektrik Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde görevli elektrik tedarikçisidir. Bu yazıda, LİMAK ENERJİ Uludağ fatura ödeme seçenekleri ve faturayla ilgili yaşanabilecek sorunların çözümlerine yer verilmiştir.

FATURA ÖDE

Fatura Ödeme Noktaları

Müşteri İşlem Merkezinden

LİMAK ENERJİ Uludağ, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde müşteri işlem merkezleriyle (MİM) hizmet vermektedir. Bu illerde yaşıyorsanız size en yakın LİMAK ENERJİ Uludağ Elektrik müşteri merkezine giderek ödeme yapabilirsiniz. Müşteri işlem merkezine gitmeyi tercih etmiyorsanız aşağıdaki ödeme kanallarından birini seçebilirsiniz.

Anlaşmalı Bankalardan

LİMAK ENERJİ Uludağ elektrikle anlaşması olan bankaların farklı fatura ödeme hizmetleri arasında seçim yapabilirsiniz. Bankaların anlaşmalı olması tüm kanallardan ödeme yapılabileceği anlamına gelmez.

 • Bazı bankaların gişesinden nakit ödeme yapılabilrmektedir. Bankaya gitmeden gişe ödemesi alıp alınmadığını LİMAK ENERJİ Uludağ internet sitesinenki anlaşmalı bankalar listesinden öğrenebilrsiniz.
 • LİMAK ENERJİ Uludağ ile anlaşmalı bankaların birçoğu internet şubelerinden fatura ödemesi yapmaya olanak tanır.
 • Bazı anlaşmalı bankaların ATM'lerinden fatura ödemesi yapmak mümkündür.
 • Otomatik ödeme en çok tercih elektrik faturası ödeme yollarından biridir. LİMAK ENERJİ Uludağ elektrikle anlaşmalı bankaların neredeyse tamamından otomatik ödeme talimatı vermek mümkündür.

Online işlem merkezinden

LİMAK ENERJİ Uludağ Elektrik internet sitesinde hizmete açılan online işlem merkezinden kredi kartı ile faturnızı ödeyebilirsiniz. Online tahsilat işlemi için, faturanızda bulunan, işletme kodu ve abone numarası bilgilerine ihtiyacınız var.

Borç Sorgulama

 • LİMAK ENERJİ Uludağ Elektrik internet sitesinde ana sayfada alt köşede bulunan "Fatura Sorgulama" uygulamasını kullanarak dönem borcunuzu öğrenebilirsiniz. Uygulama için, işletme kodu ve abone numarası gereklidir. Bu bilgileri elektrik faturasında bulabilirsiniz.
 • LİMAK ENERJİ Uludağ Elektrik çağrı merkezini arayıp abone numaranızı belirterek fatura sorgulama yapabilirsiniz.

Fatura Yüksek Geldi

LİMAK ENERJİ Uludağ elektrik faturanız normalden yüksek geldiyse sebebi aşağıdakilerden biri olabilir:

 Okuma döneminin uzunluğu

Faturanın başıdan yer alan ilk okuma ve son okuma tarihlerine bakın. Elektrik faturası her zaman aynı aralıklarla okunmayabilir. Okum dönemi bir önceki faturanızdan uzunsa faturanın yüksek gelmesi normaldir.

 Mevsimsel farklılıklar

Yaz aylarında soğutma ve kış aylarında ısınma için elektrikli cihazlar kullanan tüketicilerin mevsimsel değişikliklere göre faturalarında artış olması normaldir.

 Sayaç arızası

Elektrik sayacının yanlış yaptığından ya da hiç ölçüm yapmadığından şüpheleniyorsanız LİMAK ENERJİ Uludağ müşteri ilişkileri merkezine giderek sayacın incelenmesini talep edebilirsiniz. Sayaç arızalarından Bursa-Balıkesir-Çanakkale-Yalova bölgesinde görevli Uludağ Elektrik Dağıtım sorumludur. Bölgenizdeki elektrik dağıtım şirketini 186 numaralı hattan arayabilirsiniz.

Fatura İtirazı

LİMAK ENERJİ Uludağ Elektrik faturasının yanlış hesaplandığını düşünüyorsanız itirazda bulunmak için aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Tüketici fatura kesim tarihi itibariyle 1 yıl boyunca itiraz hakkına sahiptir.

 • Müşteri işlemleri merkezine giderek itirazda bulunabilirsiniz.
 • İnternet sitesinde "Müşteri İşlemleri" sayfasında yer alan fatura itiraz formunu doldurabilirsiniz.

Elektrik piyasası tüketici hizmetleri yönetmeliği uyarınca LİMAK ENERJİ Uludağ itiraza en geç 15 iş günü içinde cevap vermelidir. Faturaya itiraz edilmiş de olsa borç son ödeme tarihinden önce yatırılmalıdır. Aksi halde, gecikme zammı alınır.

Faturayı ödeme güçlüğü yaşıyorsanız, itirazda bulunacağınız fatura bir önceki faturanızdan % 30 daha fazlaysa önceki borcunuz kadar ödeme yapmanız kabul edilir.

İtiraz Sonucu

Tüketicinin faturaya itirazı,

 • Haklıysa itiraz ettiğiniz tutarı zaten ödendiyse aradaki fark en geç üç iş günü içinde gecikme zammıyla beraber tek seferde nakit olarak iade edilir. Fatura tutarı ödenmemişse, son ödeme tarihi ititbariyle gecikme zammı uygulanan hatalı tüketim tutarı ile gerçek tüketim tutarı arasındanki fark iade edilir.
 • Kısmen haklıysa itiraza konu tüketim bedelinin ödenmemiş olması halinde, tahsil edilmesi gereken kısım sonraki ilk faturaya eklenir
 • Haklı değilse tüketim bedelinin tahsil edilmeyen kısmı varsa, fatura son ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak gecikme zammı ile birlikte, tüketiciden tahsil edilir.

Fatura Gelmedi

Sayaç okuma dönemi geçtiği halde faturanızın gelmediğini düşünüyorsanız sebebi aşağıdakilerden biri olabilir.

Sorunlar Çözümler
Sayaca ulaşılamadığı için okuma yapılmaması LİMAK ENERJİ Uludağ elektrik çağrı merkezine 444 4 646 numarasından ulaşıp sayaç endeksini bildirebilirsiniz.
Sayaç arızası Sayacınız arızalandığını düşünüyorsnız vakit kaybetmeden tedarikçinizle iletişimi geçmelisiniz.
Düşük fatura tutarı Eğer o dönem belirli bi tutar altında tüketim yapılmışsa fatura düzenlenmeyebilir.