You are here

TurkNet İnternet

TURKNET İNTERNET BAŞVURU
VE BİLGİ ALMA FORMU

1996 yılında kurulan ve Türkiye'nin en büyük 100 bilişim şirketinden biri olan TurkNet yüksek kaliteli ve güvenilir internet ve telefon erişim hizmetlerini sürdürürken altyapısı ve fiber ağını da genişletmeye devam ediyor.


TurkNet Hizmetleri

TurkNet firmasından aşağıdaki hizmetleri alabilirsiniz :

 • Adsl
 • Fiber internet
 • Sabit telefon

Kampanyalı paketler

TurkNet kampanyalarında taahhüt süresi 24 ay olup, aktivasyon ücretleri hediye edilebilmektedir. Kampanyalı paketlerde, telefon ve internet tek faturada birleşir. Turknet kampanyaları için şirketin internet sitesini ziyaret edebilir veya çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Taahhüt şartları

Abonelik taahhüt bitiş süresinden önce iptal edilirse, kampanyadaki indirimlerinin toplamı olan taahhüt bedeli, vergiler dâhil tüm aktivasyon ücretleri aboneye faturalandırılır. Yani kampanyalardan taahhüt bitiminden önce çıkarsanız, kampanyanın getirdiği hediye vefaydaları iade etmek zorunda kalabilirsiniz.

Abonelik işlemleri

İnternet sitesinden başvuru

 • TurkNet internet sitesindeki "Beni Arayın" kısmına telefon numaranızı bırakarak müşteri temsicilerinin sizinle irtibata geçmesini sağlayabilirsiniz.
 • Siteden istediğiniz paketi seçip "Abone Ol" kısmına tıklayıp form doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Çağrı merkezinden başvuru

TurkNet çağrı merkezine 0850 288 80 80 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Doğrudan burayı arayarak internet kampanyalarına geçiş başvurursu yapabilirsiniz.

Başvurudan sonra, belgeleriniz hazırlanarak  adresinize gönderilir ve hizmetlerin başlaması için, imzanız ve kimlik fotokopiniz alınır. Belgeler Turknet'e ulaştık sonra ortalama 10 gün içinde aboneliğiniz aktif hale gelir ve hizmetten yararlanmaya başlarsınız.

Aktivasyon

Aboneliğiniz aktif hale geldiğinde sabit telefon hattınızı hemen, interneti ise size gönderilen SMS'teki kullanıcı adı ve şifre ile modem kurulumu yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlk faturanızda hangi ücretler yer alır ?

TurkNet faturası, abone olduğunuz tarihten sonraki ayın 1'inde kesilir.

 • Kısmi aylık hizmet bedeli ( abonelik tarihinde itibaren sonraki ayı başına kadar geçen sürede yapılan kullanım için)
 • Takip eden ayın internet hizmet bedeli

Diğer olası ücretler,

 • Varsa modem taksiti
 • Kota aşıldıysa kota aşım ücreti
 • Paket dışı grüşme ücretleri
 • Kampanyaya ait damga vergisi

Taşıma işlemleri

Turknet Adsl aboneliğinizi, yurtiçinde telefon altyapısına sahip olan her yere taşımanız mümkündür. Müşteri hizmetlerini arayarak nakil işlemi talep edebilirsiniz. Başvurunuzdan sonra, 6 iş günü içerisinde nakil işlemleriniz tamamlanır. Nakil tamamlandığıda SMS ile bilgi verilir.

Abonelik iptali

TurkNet aboneliğini iptal etmek için 0 212 216 55 60 numaralı hatta faks gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz dilekçe abone veya hizmet numaranız, iletişim bilgilerinizi belirttiğiniz imzalı bir dilekçe şeklinde olmalıdır. Abonelik sonlandırma işlemi dilekçeniz ulaştıktan sonra 7 gün içinde tamamlanır. Dilekçenizin ulaştığına dair kayıtlı numaranıza SMS ile bildirim yapılır.

TurkNet altyapısı

Bakır kablo ile gelen hatlar yerleşik operatöre, fibar kabloları ise TurkNet, yerleşik operatör ve diğer operatörlere aittir. TurkNet fiber altyapısını kendi kurmuş ve yönetimini üstlenmiştir.

Fiber internet hizmet alanı

İl İlçeler
İstanbul Acıbadem,Beyoğlu,Beşiktaş, Dudullu, Gayrettepe, Erenköy, Fulya, Kadıköy, Kozyatağı, Levent, Maslak, Şişli
İzmir Alsancak, Konak, ESBAŞ OSB

Fatura sorgulama ve ödeme

Kredi kartı ile

Abone numaranızı 0850 288 80 808 numaralı hattı arayıp sesli yanıt sistemini kullanarak ödeyebileceğiniz gibi Turknet online işlem merkezinden de ödeyebilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı vermek de mümkündür.

Abone numarası faturanın sol üst köşesinde bulunur.

Anlaşmalı ödeme noktalarından

TurkNet internet sitesinde bilgilerine ulaşabileceğiniz anlaşmalı noktalardan ödeme yapmak mümkündür.

Turknet telefon ve iletişim bilgileri

Çağrı merkezi
0 850 288 80 80 (7 gün 24 saat)
E-posta
musterihizmetleri@turk.net
Faks
0 212 216 55 60

Adresler

Müşteri ilişkileri merkezi
Astoria AVM - Büyükdere Caddesi No:127,
Kat:-3, 34394 Gayrettepe, İSTANBUL

Genel müdürlük
Büyükdere Caddesi No:121, Ercan Plaza
Kat:2, 34394 Gayrettepe, İSTANBUL