Turkcell Enerji

Türkiye'de mobil iletiimi başlatan ve 1994'ten beri müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunan Turkcell, yeni iştiraki Turkcell Enerji ile  tüm Türkiye’de bireysel ve/veya kurumsal serbest tüketici kapsamındaki elektrik tüketicilerine indirimli elektrik hizmeti vermektedir.

Turkcell Enerji Kampanyaları

Turkcell Enerji'nin serbest tüketiciler için indirim, internet paketi ve elektrik verimlilik kiti hediyesi sunan kampanyaları bulunmaktadır. Serbest Tüketici olan elektrik kullanıcıları Tukcell Enerji'ye geçiş yaparak sunulan bu avantajlardan faydalanabilirler.

Serbest tüketici olup olmadığınızı faturanıza bakarak anlayabilirsiniz! Faturanız ayda ortalama 68 TL ve üstünde geliyorsa  siz de Serbest Tüketici olabilirsiniz. Bu tutar Serbest Tüketici Limiti olan yılda en az 2000 kWh elektrik enerjisi tüketimini karşılamaktadır. Yıllık tüketim bilgisi faturanızda bulunur. Faturanız üzerinde bu bilgiyi bumakta zorlanıyorsanız tıklayınız.

İndirimli Tarife Kampanyası

Son 12 aylık elektrik tüketim mikatırınız 2000 kWh (faturanız aylık ortalama 68 TL) sınırını geçiyor ise elektrik faturanızı Turkcell Enerji'ye taşımanız halinde  Aksigorta’dan Turkcell Enerji Konut ve Yaşam Asistans Paketi alırsınız.. 

Turkcell Enerji'ye Geçiş

Aboneliğinizi taşıdığınızda dağıtım sisteminiz ve dağıtımı firmanız değişmez, sadece satış işlemini gerçekleştiren tedarikçi firmanızı değiştirmiş olursunuz. Siz aynı elektriği kullanırsınız, ancak fiyat uygulaması yeni tedarikçinizle yaptığınız anlaşmaya göre yapılır. Sayaç okumaları dağıtım şirketi tarafından yapılmaya devam eder, aylık faturalarınız eski tedarikçiniz yerine Turkcell Enerji'den aktif tüketim tutarına indirim uygulanmış olarak gelir. Elektrik tesisatınızda her hangi bir değişiklik yapılmaz, geçiş sırasında elektriğiniz kesilmez, arıza gibi teknik konularda yine dağıtım şirketi ile iletişime geçersiniz. 

Kampanya kapsamında elektrik aboneliğini 24 aylık taahhütle Turkcell Enerji'ye taşıdığınızda Aksigorta’dan Turkcell Enerji Konut ve Yaşam Asistans Paketi hizmeti sağlanır.

Kesintisiz İnternet Kampanyası

Elektrik aboneliğinizi Turkcell Enerji'ye taşıyanlar,Turkcell Enerji’ye geçiş yapan herkese ücretsiz olarak Micro UPS güç kaynağı hediye ediliyor. Bu cihaz sayesinde elektrikler kesildiğinde bile modeminiz çalışmaya devam eder ve dilerseniz cep telefonunuzu da sarj edebilirsiniz. Micro UPS güç kaynağı sayesinde internet hizmetinizi elektrik olmayan ortamlarda bile almaya devam edebilirsiniz.

Bu kampanyadan yararlananlar Micro UPS Güç Kaynağına yanında Aksigorta’dan Turkcell Enerji Konut ve Yaşam Asistans Paketi de kazanıyor. 

  • KAMPANYA KOŞULLARI
  • Yararlanan abonenin Serbest Tüketici olması gerekmektedir.
  • Birim elektrik fiyatı, elektrik perakende satış tarifesi aktif enerji birim fiyatı olarak alınacak, gelebilecek güncellemeler birim elektrik fiyatına yansıtılacaktır.
  • Turkcell Enerji ile yapılan sözleşmede taahhüt edilen süre dolmadan aboneliğini tek taraflı olarak fesih etmek isteyen tüketici, kendisine verilen promosyonların bedelini ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Turkcell Enerji kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Turkcell Elektrik Verimlilik Kiti Kampanyası

Turkcell Enerji’nin Verimlilik Kiti tarifesini seçen herkes 1 adet 2’li priz, 1 adet 6’lı priz ve 6 adet Tasarruflu Led kazanmaktadır. Elektriğinizi Türkcell Enerji'den alarak ve verimlilik kitini kullanarak elektrikli cihazlarınızı voltaj dalgalanmalarına karşı koruyabilir, LED ampül kullanımı ile elektrik fatura tutarınızı azaltabilirsiniz.

Bu kampanyadan yararlananlar Elektrik Verimlilik paketinin yanında Aksigorta’dan Turkcell Enerji Konut ve Yaşam Asistans Paketi de kazanıyor. 

  • KAMPANYA KOŞULLARI
  • Yararlanan abonenin Serbest Tüketici olması gerekmektedir.
  • Birim elektrik fiyatı, elektrik perakende satış tarifesi aktif enerji birim fiyatı olarak alınacak, gelebilecek güncellemeler birim elektrik fiyatına yansıtılacaktır.
  • Turkcell Enerji ile yapılan sözleşmede taahhüt edilen süre dolmadan aboneliğini tek taraflı olarak fesih etmek isteyen tüketici, kendisine verilen promosyonların bedelini ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Turkcell Enerji kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Ücretlendirme

Tedarikçi değişikliği işlemleri için tüketicinin ödemesi gereken bir ek masraf yoktur. Altyapı değişikliği olmadan aynı elektriği kullanmaya devam edeceğiniz için tedarikçi tarafından tüketim tutarı dışında belirlenen bir ek bedel karşınıza çıkmayacaktır. Yani faturalarda oynama yapılmaz, farklı bir takım maliyetler eklenmez. İndirimler aktif enerji birim bedeli üzerinden yansıtılır ve faturalarınız Turkcell Enerji tarafından kesilir. Güncel EPDK elektrik fiyatlarını karşılaştırdığınızda indirim alıp almadığınızı rahatlıkla görebilirsiniz. Tüketim ölçümleri de eskiden olduğu gibi dağıtım şirketince yapılmaya devam eder, bu yüzden faturada yer alan tüketim miktarınızla ilgili bir endişe duymanıza gerek yoktur. 

Turkcell Enerji Sözleşmesi

Bu indirimli elektrik anlaşmasında Turkcell Enerji tüketiciden sözleşme süresi olan 24 ay boyunca elektrik satış hizmetini Turkcell Enerji'den alacağına dair taahhüt talep etmektedir. Bu taahhüt, sözleşme devam ederken başka bir elektrik satış şirketine geçmeyeceğinizi ve geçerli sebep olmaksızın sözleşmeyi feshetmeyeceğinizi ifade eder. Taahhüt süresi sona erdiğinde ister sözleşmenizi yeniler, isterseniz tekrar tedarikçi değişikliği yapabilirsiniz.

Sözleşmenizi yenilemez veya herhangi bir sebepten sözleşmeniz feshedilirse elektrik kesintisi yaşamadan elektriğinizi bölgenizin dağıtım şirketinden almaya devam edersiniz. Böyle bir durumda 14 gün içerisinde bölgedeki görevli tedarikçi ile satış sözleşmenizi yenilemeniz gerekmektedir. Aksi halde kaçak kullanımda bulunmuş gibi değerlendirilerek cezai yaptırımla karşılaşabilirsiniz.

Güncelleme tarihi