Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik / Zorlu Oepsaş Fatura Ödeme

Eskişehir, Afyon, Kütahya, Uşak ve Bilecik illerinde görevli olan Oepsaş Zorlu Enerji bünyesinde hizmet vermektedir. Bu yazıda OZorlu Enerji Osmangazi Elektrik için fatura ödeme, itiraz etme, sorgulama, gecikmiş ödeme işlemlerine dair bilgilere yer verilmiştir.

FATURA ÖDE

Zorlu Oepsaş Fatura Ödeme Noktaları

Fatura ödemesini, Eskişehir, Afyon, Kütahya, Uşak ve Bilecik illerindeki Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik müşteri işlem merkezleri ya da tahsilat anlaşmalı kurumlardan yapabilirsiniz. Aşağıdaki ödeme seçenekleri arasında size uygun olanı seçebilirsiniz:

Nakit Ödeme

Anlaşmalı Banka Gişesi

Faturayı banka şubesinden ödemek istiyorsanız Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik ile anlaşmalı bankalar listesine bakmalısınız. Tüm anlaşmalı bankalar gişeden nakit ödeme kabul etmeyebilir.

ATM'den Ödeme

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik ile tahsilat anlaşması olan birçok banka ATM'den ödeme seçeneğini sunmaktadır.

İnternet bankacılığı

Zorlu Oepsaş ile anlaşmalı bankaların tamamına yakını internet şubesinden fatura ödemesi hizmeti vermektedir. Ödeme bankanın kendi internet sistemi üzerinden yapıldığı için sorun yaşanması durumunda bankanızla irtibata geçmeniz gerekir.

PTT şubeleri

Eskişehir, Afyon, Kütahya, Uşak ve Bilecik illerindeki PTT gişelerinden nakit olarak fatura ödemesi yapılabilmektedir. PTT, Zorlu Enerji Osmangazi elektrik fatura ödemesinden ek ücret almamaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik ile tahsilat anlaşması olan tüm bankalar hesaptan otomatik ödeme seçeneğini sunmaktadır. Bankanıza otomatik ödeme talimatı verirseniz faturaların son ödeme tarihini geçirme riskinden kurtulursunuz. Bu yolu tercih ederseniz, ödeme zamanından önce hesap bakiyesinin yeterli olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

Borç Sorgulama

Osmangazi elektrik fatura borcunu öğrenmek için gereken bilgiler işletme kodu ve tesisat numarasıdır. Bu bilgiyi bir faturanın üst kısmında bulmak mümkündür.

 Zorlu Oepsaş internet sitesinden "Online İşlemler" menüsüne girin ve borç sorgulama ile ilgili başlığa tıklayın. Uygulamaya gerekli bilgileri girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 Müşteri hizmetlerini 0850 933 3 999 numaralı telefondan arayarak borç sorgulaması yapabilirsiniz.

Fatura Gelmiyor

Fatura genellikle sayacın bulunduğu adrese bırakılır. Sayaç okumaları aylık olarak yapılır; ancak okuma aralığının bir aydan daha uzun sürmesi de mümkündür. Okuma zamanı geçmesine rağmen fatura gelmemişse:

Nedenler Çözümler
Okuma görevlisi sayaca ulaşamıyorsa Zorlu Oepsaş İnternet sitesinde Online İşlemler menüsünden bildirimi yapabilirsiniz
Sayaç arızası olduğunu düşünüyorsanız Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik müşteri işlem merkezine başvurabilirsiniz.
Fatura döneminde az enerji tükettiniz 0850 933 3 999 numaralı Zorlu Enerji Perakende Elektrik Satış çağrı merkezinden faturanız hakkında bilgi alın.

Faturaya İtiraz

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik faturasının hatalı olduğunu düşünüyorsanız, hizmet yönetmeliğine göre, fatura kesim tarihinden sonraki 1 yıl boyunca itiraz hakkı korunur.İtiraz işlemleri için:

  • İlçenizdeki Zorlu Oepsaş müşteri işlem merkezine giderek dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Zorlu Oepsaş internet sitesinde online işlemler menüsüne girerek "Hatalı Fatura İtiraz Bildirimi" formunu doldurabilirsiniz.

Faturaya itiraz etmenize rağmen borcu son ödeme tarihinden önce yatırmanız gerekir, aksi halde gecikme faizi işletilir. Ödeme güçlüğü yaşıyorsanız, dönem borcu bir önceki faturanızdan %30 daha fazla gelmişse önceki fatura kadar ödeme yapmanız kabul edilir.

İtiraz Sonucu

Tüketici haklıysa, faturada fazla tahsil edilen kısım bir sonraki faturadan düşülür ya da talep edilmesi halinde tüketiciye nakit olarak ödenir.

Tüketici haksızsa, itiraza konu tüketim bedelinin eksik tahsil edilen kısmını tüketici öder. İtiraza konu olan borç zamanında yatırılmamış gecikme zammı yapılır.

Gecikmiş Ödemeler

Gecikme Zammı

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik fatura borcunu zamanında ödemezseniz günlük olarak gecikme zammı uygulanır. Zorlu Oepsaş son ödeme tarihinden 5 iş günü sonra kesme ihbarı bırakılır. Bu ihbarda verilen sürede ödeme yapılmazsa, beş iş günü içinde kullanım yerinin enerjisi kesilir. İkinci ödeme bildirimini alır almaz borcunuzu yatırmanız elektrik kesintisinden günlük yaşamınızın olumsuz etkilenmesini önler.

Borçtan dolayı elektrik kesilirse yeniden enerji verilmesi için tüketicinin gecikme faiziyle beraber tüm borcunu Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik'e ödemesi gerekir.

Güncelleme tarihi