Aksa İndirimli Elektrik

2004 yılından beri elektrik satış faailiyetleri yürten Aksa Elektrik, elektrik piyasasında indirimli enerji tarifelerini çeşitlendirerek ve üretim gücüyle öncü konuma gelerek serbest tüketicilere güvenli ve avantajlı hizmetler sumaktadır. Aksa, sağlam yapısı ve çözüm odaklı hizmet anlayışıyla serbest tüketicilerin beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Aksa İndirimli Elektrik Fiyat Tarifeleri

Aksa Elektrik, aylık faturası 68 TL (Yıllık 2000 kWh üzerinde kullanımı olan) üzerinde olan serbest tüketicilere Zamsız Aksa, Sürekli Aksa, Merhaba Aksa, Esnek Aksa ve Standart Aksa tarifelerini sunar. Faturanız bu şartlara uyuyorsa, tüketiminize uygun bir teklif almak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Tarife ismi Açıklama Taahhüt
Esnek Esnek Aksa tarifesi ile sözleşme süresi boyunca aktif enerji birim fiyatı üzerinden, süre taahhüdü vermeden hizmet alırsınız. Dilediğiniz zaman sözleşmenizi herhangi bir cezai bedel ödemeden iptal edebilirsiniz. Yok
Sürekli  Sürekli Aksa 12 tarifesi ile 1 yıl boyunca faturanızda ki aktif enerji birim fiyatı üzerinden değişmeyen oranda indirim* alırsınız. 1 yıl
Merhaba     Merhaba Aksa tarifesi ile yapacağınız 24 aylık sözleşme ile ilk ay elektrik faturanızı ödemezsiniz. 24 ay
Zamsız Zamdan Etkilenmeyen tarife ile, faturanızda ki aktif enerji birim fiyatı AKSA aboneliğiniz süresince sabitlenir. Elektriğe zam gelse bile 1 yıl boyunca aktif enerji birim fiyatınız sabit kalır.  1 yıl
Standart Standart Aksa tarifesi ile sözleşme süresi boyunca aktif enerji birim fiyatı üzerinden indirim* alırsınız. 1 yıl

*Aksa mesken tüketicileri için şu anda %4 civarı indirim sunabilmektedir.

Sabit fiyatlı ile sabit indirimli tarifeler arasındaki farkı daha iyi anlayın: İndirimli elektrik alırken bilmeniz gerekenler

Aksa'dan indirimli elektrik almak istiyorsanız....

Tedarikçi değişikliği yaparak Aksa'dan elektrik almak için aşağıdaki koşulları sağlamalısınız:

 1. Faturanız 68 TL'nin üzerinde olmalı: Ocak 2017 itibariyle yıllık tüketimi 2000 kwh'in (aylık 68 TL) üzerinde olan tüketiciler, elektrik tedarikçisini seçebilir.
 2. Mevcut elektrik şirketinize borcunuz kalmamalı: Elektrik tedarikçinize son tüketim faturanızı ödediğinizden emin olun.
 3. Elektronik (akıllı) sayacınız olmalı: Eğer sayacınız mekanikse değiştirmek için, bölgenizdeki elektrik dağıtım şirketine dilekçe ile başvurmanız gereklidir. Sayaç değişim bedeli ödenmez.

Aksa Elektrik'e geçiş için gerekli evraklar nelerdir ?

Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız Aksa'dan elektrik almak için aşağıdaki belgeler gereklidir. Örnek sözleşme ve formları Aksa elektrik sitesinde bulabilirsiniz.

 • Sözleşme ve beraberindeki IA02 formu
 • Müşteri adres bilgi formu (sayaç, kimlik bilgileri ve faturalandırma adresi)
 • Sayaca ait faturanın fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Ticarethaneler için yukarıdaki belgelere ek olarak:

 • İmza sirküleri fotokopisi (yakın tarihli)
 • Vergi levhası

Geçiş Ücreti ve Şartları

Elektrik şirketi seçerken, alacağınız indirimin / avantajların yanında bazı bedelleri ve ek şartları da göz önünde bulundurmalısınız. Bu şartlar arasında en önemliler taahhüt süresi ve teminattır.

Teminat

Tedarkçi değişikliği yaptığınızda abonenin elektrik faturasını ödememesi durumuna karşın tedarikçi şirketler teminat talep edebilir. Bu ücret bir defaya mahsus alınarak sözleşmenin sorunsuz tamamlanması halinde iade edilir. Aksa Elektrik teminat koşulları hakkında bilgi almak için şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Sözleşme ve Taahhüt Süresi

Seçtiğiniz elektrik tarifesine göre sözleşme süreniz genellikle bir ile iki yıl arasında değişir, bazı durumlarda tedarikçi şirket taahhüt gerektirmeyen özel tarifeler de sunabilir. Aksa Elektrik ile taahhütlü sözleşme imzaladığınızda başka tedarikçiye geçmek vb. bir sebeple sözleşmeyi süresünden önce sonlandırmak isterseniz sözleşme yaptığınız tarşhten itibaren almış olduunuz indirimleri geri ödemenz gerekir. Aksa Elektrik sözleşmeniz sona erdiğinde yenilemek için onayınızı alır.

Borç Sorgulama ve Fatura Ödeme

Fatura borcunu öğrenmek için, 444 4 610 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz ya da şirketin internet sitesinde bulunan fatura sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternet sorgulaması için, sayaç numarası ve TC kimlik numarası gereklidir.

Aksa elektrik, faturanızı her ay e-mail ya da posta adresinize iletir. Aksa faturasını, kesim tarihinde itibaren, 10 gün içinde aşağıdaki noktalardan ödemelisiniz.

Aksa İndirimli Elektrik Fatura Ödeme Noktaları
Ödeme Kanalı Açıklama
PTT şubesi Nakit olarak ek ücret vermeden ödemenizi yapın.
Anlaşmalı bankalar Otomatik ödeme talimatı, İnternet ve telefon bankacılığı, ATM seçeneklerinden kendinize uygun olanı bulun.
DSB hesabı (şirketler için) Doğrudan Borçlandırma Sistemi, banka ve şirketler arasında kullanılan bir ödeme şeklidir. Banka bir kredi limiti verir ve ödemeleriniz bu limite kadar otomatik gerçekleşir. DBS yaptığınızda sözleşme başlatmak için teminat mektubu vermeniz gerekmez.

Soru - Cevap

 Aksa Elektrik’e geçiş sırasında elektriğim kesilir veya kalitesi değişir mi?

Tedarikçi değişikliği sırasında kesinlikle elektrik enerjiniz kesilmez; yalnızca faturanızı kesen şirketi değişitirirsiniz. Bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım bölgesinde, aynı kalitede elektrik almaya devam edersiniz.

 Elektriğim değişirken herhangi bir alt yapı değişikliğine gerek olur mu? (hat, trafo, sayaç vs.)

Hayır, elektrik şirketinizi değiştirseniz bile aynı dağıtım altyapısınız kullanmaya devam edersiniz. Ancak sayacınız mekanik ise dağıtım şirketinize sayacınız elektronik sayaç ile değiştirmeniz gerekir.

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne kadar süre içinde elektriğimi yeni şirketten almaya başlayacağım?

Sözleşmenizi imzalayıp, Aksa Elektrik’e ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra Aksa Elektrik, her ayın 5’ine kadar TEİAŞ’e başvuru yapıp, sizin için onay almaktadır. Eğer geçmenize herhangi bir engel yoksa, aynı ayın 25’ine kadar TEİAŞ onayınızı verir. Bu onay alındıktan sonra elektriğinizi Aksa'dan almaya başlayabilirsiniz.

Sayacımı kim ve ne zaman okuyacak?

Sayacınızın okunmasından dağıtım şirketleri sorumludur. Dolayısıyla sayacınız yerel dağıtım şirketinizi tarafından, ayda bir defa okunmaya devam eder.

Elektrik arızası durumunda kimi aramalıyım?

Elektrik kesinti ve arızalarından, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi sorumludur. Herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda bilgi almak için 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açık olup sizi oturduğunuz bölgede görevli dağıtım şirketine bağlar.

Şirket Hakkında

Aksa Elektrik'in grup şirketlerinden Aksa Enerji, piyasadaki önemli yatırımcılardan biridir. Farklı kaynaklarla üretim yapan çok sayıda elektrik santralne sahip olan grup üretim anlamında piyasanın önde gelen bir üyesidir. Aksa Elektrik, bu üretim kapasitesinin verdiği güvenle uygun fiyatlara enerji satış hizmeti sunmayı hedefler.

Yeşil Bilgi Rüzgar ve su gibi yenilenebilir enerji kaynakları Aksa Enerji üretim kapasitesinin %13'ünü oluşturur.

Aksa Elektrik Müşteri Hizmetleri Telefonu

Aksa Elektrik'ten indirimli enerji teklifi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın:

Çağrı merkezi

444 4 610

E-mail adresi

[email protected]

Çağrı Merkezi Hizmetleri

 • Borç / Fatura sorgulama
 • Tarife ve indirimleri öğrenme
 • Bilgi güncelleme

Aksa Genel Müdürlük İletişim

Aksa Elektrik genel müdürlüğü İstanbul Beykoz'da bulunur. Aşağıda iletişim bilgilerini bulabilirsiniz:

Adres

Rüzgarlıbahçe Mahallesi Özalp Çıkmazı No:10

34805 Kavacık / Beykoz İSTANBUL

Telefon

0 216 681 00 00

Güncelleme tarihi