Kepsaş / Kayseri Elektrik

Kepsaş, Kayseri'nin ana elektrik şirketidir. Piyasanın rekabete açılması için, elektrik satışı dağıtım şirketinden ayrılmış ve 2012 yılında perakende satış şirketi kurulmuştur. Şirket, Türkiye'nin diğer illerinden serbest tüketicilere de elektrik satışı yapmaktadır.

Hızlı Erişim

Kayseri Elektrik Borç Sorgulama

Kayseri elektrik (Kepsaş) fatura borcunun ne kadar geldiğini öğrenmek için aşağıdaki hizmetler mevcuttur:

 • Online Borç Öğrenme

Kepsaş internet sitesi giriş sayfasında sağ üstte yer alan fatura borcu sorgulama uyglamasına müşteri referans numaranızı girmeniz yeterlidir.

 • Telefonla Borç Sorgulama

Kepsaş elektrik çağrı merkezini 444 7 186 numaralı hattan arayarak dönem faturanızın tutarını öğrenebilirsiniz.

Elektrik Aboneliği Başvurusu

Taşındığınız evde elektrik abonelik değişikliğ yapmak için Kayseri Elektrik ile kendi adınıza yeni abonelik sözleşmesi yapmanız gerekir. Bulunduğunuz ilçeye en yakın Kepşaş hizmet noktasına giderek kendi adınıza elektrik sözleşmesi için başvurun.

Mesken Aboneliği için Gerekli Evraklar

 • Başvuru dilekçesi (Başvuranın adı, soyad, adresi, T.C. kimlik numarası ve abone grubu (mesken, ticarethane vb.) açıkça belirtilmeli)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Mülkiyet belgesi
  • Mülk sahibi ise; tapu kaydı ve ya mülkiyeti belirleyen belge
  • Kiracı ise; kira sözleşmesi ve ya kullanım adresinde oturduğuna dair belge
 • Kullanıcı numarası (aşağıda detaylı açıklama bulunur)
 • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçesi
 • Başvuru sahibini adına kayıtlı aboneliği mevcutsa sayaçtan okunan son endeksi de içeren ilişik kesme belgesi ya da borcu olmadığına dair belge

Elektrik ne zaman açılır ? Elektrik enerjisi imar alanı içinde başvurudan sonraki iş günü, dışında en geç üç iş günü içinde bağlanır.

Abone no / Kullanıcı numarası Öğrenme

Kayseri elekrik kullanıcı numarası, yeni bir kullanım yeri için ilk kez abonelik yapılacaksa bağlantı anlaşmasında bulunan abone ya da referans numarasıdır. Abonelik değişikliği yapılacaksa, o kullanım yerine ait elektirk sayacının üzerinde yazılı olan abone ya da referans numarasıdır. Kullanıcı numarasını öğrenmek için, kullanım yerine ait eski bir elektrik faturası da size yardımcı olur.

Kayseri Elektrik Abonelik Ücreti

Tedarikçiniz ile satış sözleşmesi yapıldığında güvence bedeli adı verilen bir depozito alınır. Güvence bedeli tüketicinin elektrik borcunu ödememe olasılığına karşı alınır. Güvence bedeli tutarını Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) açıklar. 2018 yılı için güvence bedeli 1 kiloWatt bağlantı için 23,70 TL olarak belirlenmiştir. Bağlantı gücü evin elektrik projesi sırasında kiloWatt (kW) cinsinden belirlenir. Evin büyüklüğü, priz ve lamba sayısı arttıkça bağlantı gücü de artar. Bağlantı gücü, eski bir elektrik faturasında sözleşme gücü satırında bulunabilir. Güvence bedeli haricinde kesme bağlama ücreti, dosya bedeli ve damga vergisi de alınır. Abonelik ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Orta büyüklükte bir konutun sayaç bağlantı (kurulu) gücü ortalama olarak 6 kW civarında olabilir. 6 kW güç için, ödenmesi gereken güvence bedeli 142,20 TL olur. Güvence bedeli ve diğer bedeller abonelik işlemi sırasında nakit olarak ödenir.

Elektrik Abonelik İptali

Abonelik iptali için, Kayseri elektrik hizmet şubesine, nüfus cüzdanı ile şahsen başvurmak gerekir. Başkası adına olan bir aboneliği iptal ettirmek için vekaletname zorunludur.

Abonelik iptali için sayaçtan son endeks okunmalı ve tahakkuk yapılmalıdır. Tüketici, Kayseri Elektrik'e son borcunu ödediğinde abonelik iptali tamamlanmış olur.

Güvence Bedeli İadesi

Kayseri Elektrik aboneliği iptal edilirken güvence bedelinin iadesi talep edilmelidir. Tüketici hizmetleri yönetmeliğine göre, iade tutarı, aboneliğin sonlandırıldığı tarih esas alınarak TÜFE'ye (enflasyona) göre güncellenir.

Fatura Ödeme Noktaları

Kayseri Elektrik faturasını ödemmek için aşağıdaki noktalardan size uygun olanı tercih edebilirsiniz:

Ödeme Noktaları Açıklama
Tahsilat şubeleri Kayseri şehir merkezlerinde yer alan tahsilat şubelerindeki veznelere faturanızı yatırın.
Anlaşmalı Bankalar Atm, cep şubesi ve internet bankacılığıyla ödeme seçenekler bulunur.
Akıllı vezneler Kayseri şehir merkezlerinde bulunan Kepsaş akıllı veznelerini kullanın.
Anlaşmalı Faturamatikler Kepsaş ile anlaşmalı faturamatik ödeme noktaları listesini sitesinden öğrenebilirsiniz.
Kepsaş fatura ödemesiyle ilgili daha fazla bilgi

Kepsaş Faturası Gelmedi

Okuma zamanı geçmesine rağmen Kepsaş elektrik faturası gelmediyse nedeni aşağıdakilerden biri olabilir:

 • Fatura borcunun çok düşük olması
 • Sayaca erişilememesi / Sayaç arızası
 • Faturanın kaybolması

Yukarıdaki durumlarda ne yapılması gerektiği hakkında daha fazla bilgi için: Kayseri elektrik fatura ödemesi

Faturaya İtiraz Etme

Elektrik faturasında tüketim tespitinin hata yapıldığını ya da sayacın tüketiminizi hatalı ölçtüğünü düşünüyorsanız itiraz için en yakın Kepsaş müşteri merkezine başvurabilir veya internet sitesindeki formu doldurabilirsiniz.

Tüketici fatura düzenlenme tarihinden sonraki bir yıl boyunca itiraz edebilir.

Arıza ve Kesinti Durumunda: KCETAŞ

Kayseri ve civarı elektrik (KCETAŞ), bölgenin dağıtım şebekesinden sorumludur. Kcetaş'a 444 7 186 elektrik hattından ulaşabiliceğiniz gibi, acil durumlarda Kayseri'de 186 numaralı elektrik arıza hattını kullanabilirsiniz. ALO 186 ücretli bir hizmettir ve ücretlendirme periyodunu telefon şirketleri belirler.

 • Arıza bildirimi
 • Kaçak kullanım ihbarı
 • Sokak ve cadde aydınlatmalarındaki sorunları
 • Programlı kesintilerin tahmini süresini öğrenme

Elektrik arızasını telefonla bildirirseniz olağanüstü durumlar dışında, Kcetaş arızalara merkezde azami 30 dakikada, ilçe ve köylerde 4 saatte müdahale etmektedir.

Şirket Bilgileri

Elektrik piyasasının rekabete açılması için yapılan düzenlemelerle, Kepsaş, Kayseri ve civari Elektrik Dağıtım şirketinden 2012 yılında ayrılarak satış faaliyetlerini üstlenmiştir. Kepsaş'ın görevli olduğu Kayseri ile ilgili bazı önemli rakamlar aşağıda bulunur :

Görevli olduğu ilçe sayısı :16

Kayseri abone sayısı :610 bin

Kayseri nüfusu:1,3 milyon

Kepsaş Telefon ve İletişim

Arıza bildirimi, abonelik işlemleri ile ilgili bilgi alma ve sorun çözümü için, Kepsaş çağrı merkezine aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz:

Telefon: 444 7 186

E-posta: [email protected]

Daha fazla Kepsaş telefon bilgisi

Güncelleme tarihi