Akfen Toptan Elektrik

Akfen Elektrik, 2011 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen "Tedarik Lisansı" ile faaliyet göstermekte olan bir Akfen Holding şirketidir. Elektrik enerjisinin toptan veya perakende satışının gerçekleştirebilmesi amacı ile kurulmuştur.

İndirimli Akfen Fiyat Tarifeleri

Aşağıda Akfen Elektrik'in eviniz ve iş yeriniz için sunduğu avantajlı elektrik tarifelerini görmektesiniz. İndirim oranı, şu anda ulusal tarifeden ödediğiniz elektrik faturasının üzerinden hesaplanır. Detaylı bilgi için Akfen Elektrik ile irtibata geçilmelidir.

Tarife ismi Mesken Ticarethane Taahhüt Sözleşme süresi PSH Bedeli
Standart ulusal enerji birim fiyatı üzerinden indirim ulusal enerji birim fiyatı üzerinden indirim - - -

Kimler Akfen'den elektrik alabilir?

Akfen Elektrik'ten elektrik alabilmek için 3 tane koşulu sağlamanız gerekmektedir:

  1. Faturanız 130 TL'nin üzerindeyse: Ocak 2016 itibariyle yıllık tüketimi 3.600 kwh'in (aylık 130 TL) üzerinde olan tüketiciler, elektrik tedarikçisini dilediği gibi seçmekte özgürdür.
  2. Şu anki elektrik tedarikçisine borcunuz yoksa: Akfen Elektrik'e başvurmadan önce, hali hazirda elektrik tedarikçinize ait borcunuz bulunmadığına emin olunuz.
  3. Sayacınız elektronikse: Sayaçların modeli takıldıkları zamana göre değişiklik gösterebilir. Yakın zamanda, birçok ilde mekanik sayaçlar sökülüp yerlerine elektronik sayaçlar takıldığı gibi, ilk kez elektrik bağlanan yerlerde elektronik sayaç kullanılma zorunluluğu getirilmiştir. Sayacınız elektronik olduğunu kontrol edebilir, elektronik olmaması halinde, dağıtım şirketiniz ile irtibate geçip, ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

Akfen Elektrik'e nasıl geçiş yapabilirim?

Akfen Elektrik'e geçiş yapmak için başvurunuzu internet sitesinden ya da 0312 408 10 10 numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Daha sonra e-mail veya kargo yolu ile size ulaştırılan evrakları imzalyarak Akfen Elektrik'e göndermeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra dağıtım şirketi ile gerekli tüm işlemleri Akfen Elektrik üstlenecektir. Akfen Elektrik'e geçiş yaparken aşğaıdaki evrakları temin etmeniz gerekecektir:

  • Fatura: Son 2 aya ait, mevcut tedarikçiniz tarafından düzenlenmiş olan faturalar
  • Kimlik Fotokopisi: Nüfüs cüzdanınınızın önlü arkalı fotokopisi
  • Sözleşme: Akfen Elektrik tarafından başvuru sırasında temin edilecektir
  • Enerji Alım Satım Bildirime Formu: Akfen Elektrik tarafından başvuru sırasında temin edilecektir

Geçiş Bedelleri ve Şartları

Elektrik şirketi seçiminizi yaparken, alacağınız indirimin / avantajların yanında bazı bedelleri ve ek şartları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlardan en önemlileri: ödenecek güvence bedeli,sözleşme süresi ve müşterinin taahhütüdür.

Güvence Bedeli

Güvence bedeli, elektrik satış sözleşmesi imzalayan tüketicinin fatura borcunu ödememesi riskine karşı olarak tedarikçi tarafından alınan bir depozito gibidir. Sözleşme başvurusu için, bir defaya mahsus nakit olarak tahsil edilir.

Akfen Elektrik abonesi olurkengüvence bedeli talep etmemektedir. Şu anki tedarikçinizden önceden yatırdığınız güvence bedelinizi, dilekçe yazarak geri alabilirsiniz.

Sözleşme süresi ve müşteri taahhütü

Akfen Elektrik, sözleşmelerini 1 yıllık olarak yapar ve taahhüt uygulamaz. İstediğiniz zaman, sebep göstermeksizin; sözleşmenizi iptal ettirebilirsiniz..

Borç Sorgulama ve Fatura Ödeme

Akfen Elektrik, fatura borcunu öğrenmek için, 0312 408 10 10 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz ya da şirketin internet sitesini kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Akfen Elektrik’e geçiş sırasında elektriğim kesilir mi?

Hayır, geçiş işlemleri sırasında elektriğinizde herhangi bir kesinti olmayacaktır.

Elektriğimin kalitesinde bir değişiklik olur mu?

Hayır, elektriğinizin kalitesinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım bölgesinde, aynı kalitede elektrik almaya devam edeceksiniz.

Elektriğim değişirken herhangi bir alt yapı değişikliğine gerek olur mu? (hat, trafo, sayaç vs.)

Hayır, elektrik şirketinizi değiştirseniz bile aynı altyapıyı kullanmaya devam edecekiniz. Ancak sayacınız mekanik ise dağıtım şirketinize sayacınız elektronik sayaç ile değiştirilmesi için talepte bulunmanız gerekir. Bu hizmet için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken dağıtım şirketinize dilekçe yazmak olacaktır.

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne kadar süre içinde elektriğimi yeni şirketten almaya başlayacağım?

Sözleşmenizi imzalayıp, Akfen Elektrik’e ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra Akfen Elektrik, her ayın 5’ine kadar TEİAŞ’e başvuru yapıp, sizin için onay almaktadır. Eğer geçmenize herhangi bir engel yoksa, aynı ayın 25’ine kadar TEİAŞ onayınızı verir. Bu onay alındıktan sonra elektriğinizi Akfen Elektrik’ten almaya başlayabilirsiniz.

Sayacımı kim ve ne zaman okuyacak?

Sayacınızın okunmasından dağıtım şirketleri sorumludur. Dolayısıyla sayacınız dağıtımcı firma tarafından, ayda bir defa okunacaktır.

Elektrik arızalanması durumunda kimi aramam gerekir, bundan kim sorumludur?

Elektrik kesinti ve arızalarından, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi sorumludur. Herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda bilgi almak için 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açık olup sizi oturduğunuz bölgede görevli dağıtım şirketine bağlar. Elektrik dağıtım şirketinizin internet sitesinde bakım ve onarım çalışmaları başlığı altında, planlı enerji kesintisi yapılacak semtlerle ilgili duyurulara ulaşabilirsiniz.

Şirket Bilgileri

Akfen Elektrik firmasının ticari ismi Akfen Elektrik Enerjisi Toptan Sayış A.Ş. olup, 2001 yılında kurulmuştur. Akfen Elektrik, inşaat,enerji ve havalimanı yönetimi alanlarında faaliyet gösteren ve 1999 yılında kurulmuş olan Akfen Holdng şirketidir. Akfen Elektrik, tüketiminin tamamını yenilenebilir ve çevre dostu kaynaklar kullanan üreticilerden tedarik etme yolunu seçmektedir. Akfen Elektrik Enerjisi şirketinin enerji üretimi olmamakla birlikte, bir başka Akfen Holding şirketi olan Akfen Enerji,14 adet Hidroelektrik santrali kullannarak enerji üretimi gerçekleştirmektedir. Toplam kurulu gücü 238 MW olan bu santrallerin başlıcaları Denizli, Mersin, Aydın ve Sivas illerinde bulunmaktadır.

Telefon ve İletişim Bilgileri

Adres: Koza sokak No:22 06700 Gaziosmanpaşa ANKARA

Çağrı merkezi: 0312 408 10 10

E-posta: [email protected]

Güncelleme tarihi