CEREAN İndirimli Elektrik

Güncelleme tarihi
min reading

Cerean Enerji, 2009 yılında kurularak Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen "Tedarik Lisansı" ile faaliyet göstermekte olan bir Fiba Holding şirketidir. 3 adet rüzgar santrali ile elektrik enerjisi üretimi yapmakta ve serbest tüketicilere satışını gerçekleştirmektedir.

İndirimli Cerean Enerji Tarifeleri

Aşağıda Cerean Enerji'nin eviniz ve iş yeriniz için sunduğu avantajlı elektrik tarifelerini bulabilirsiniz.

Kampanya ismi Açıklama
Zamlanmayan Elektrik Perakende Satış Fiyatı TEDAŞ’ın güncel tarifesi üzerinden sabitlenir ve sözleşme süresi sonuna kadar zamlardan etkinlenmez.

Kimler Cerean Enerji'den elektrik alabilir?

Cerean Enerji'den elektrik alabilmek için iki tane koşulu sağlamanız gerekmektedir:

  1. Faturanız 130 TL'nin üzerindeyse: Ocak 2016 itibariyle yıllık tüketimi 3.600 kwh'in (aylık 130 TL) üzerinde olan tüketiciler, elektrik tedarikçisini dilediği gibi seçmekte özgürdür.
  2. Şu anki elektrik tedarikçisine borcunuz yoksa: Cerean Enerji'ye başvurmadan önce, hali hazirda elektrik tedarikçinize ait borcunuz bulunmadığına emin olunuz.

Cerean Enerji'ye nasıl geçiş yapabilirim?

Zorlu Elektrik'e geçiş yapmak için başvurunuzu internet sitesinden ya da 444 27 96 numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Daha sonra e-mail veya kargo yolu ile size ulaştırılan evrakları imzalyarak Cerean Enerji'ye göndermeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra dağıtım şirketi ile gerekli tüm işlemleri Cerean Enerji üstlenecektir. Cerean Enerji'ye geçiş yaparken aşğaıdaki evrakları temin etmeniz gerekecektir:

  • Fatura: Son 2 aya ait, mevcut tedarikçiniz tarafından düzenlenmiş olan faturalar
  • Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibinin nüfüs cüzdanı fotokopisi
  • Sözleşme: Cerean Enerji tarafından başvuru sırasında temin edilecektir
  • Enerji Alım Satım Bildirime Formu: Cerean Enerji tarafından başvuru sırasında temin edilecektir
  • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçe fotokopisi

Geçiş Bedelleri ve Şartları

Elektrik şirketi seçiminizi yaparken, alacağınız indirimin / avantajların yanında bazı bedelleri ve ek şartları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlardan en önemlileri: ödenecek güvence bedeli ve sözleşme zamanıdır

Güvence Bedeli

Güvence bedeli, elektrik satış sözleşmesi imzalayan tüketicinin fatura borcunu ödememesi riskine karşı olarak tedarikçi tarafından alınan bir depozito gibidir. Sözleşme başvurusu için, bir defaya mahsus nakit olarak tahsil edilir.

Cerean Enerji abonesi olurken güvence bedeli talep etmemektedir. Şu anki tedarikçinizden önceden yatırdığınız güvence bedelinizi, dilekçe yazarak geri alabilirsiniz.

Sözleşme Süresi

Cerean Enerji, sözleşmelerini 2 yıllık olarak yapmaktadır. Eğer herhangi bir neden sözleşmenizi iptal ettirmek isterseniz ( örneğin başka elektrik şirketine geçiş, taşınma vs.), o ana kadar aldığınız toplam indirimi geri ödemek zorunda kalırsınız.

Borç Sorgulama ve Fatura Ödeme

Cerean Enerji, fatura borcunu öğrenmek için, 444 27 96 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz, anlaşmalı bankalarla ödeyebilirsiniz ya da şirketin internet sitesini kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 ?  Cerean Enerji’ye geçiş sırasında elektriğim kesilir mi?

Hayır, geçiş işlemleri sırasında elektriğinizde herhangi bir kesinti olmayacaktır.

 ?  Elektriğimin kalitesinde bir değişiklik olur mu?

Hayır, elektriğinizin kalitesinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım bölgesinde, aynı kalitede elektrik almaya devam edeceksiniz.

 ?  Elektriğim değişirken herhangi bir alt yapı değişikliğine gerek olur mu? (hat, trafo, sayaç vs.)

Hayır, elektrik şirketinizi değiştirseniz bile aynı altyapıyı kullanmaya devam edecekiniz. Ancak sayacınız mekanik ise dağıtım şirketinize sayacınız elektronik sayaç ile değiştirilmesi için talepte bulunmanız gerekir. Bu hizmet için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken dağıtım şirketinize dilekçe yazmak olacaktır.

 ?  Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne kadar süre içinde elektriğimi yeni şirketten almaya başlayacağım?

Sözleşmenizi imzalayıp, Cerean Enerji’ye ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra Cerean Enerji, her ayın 5’ine kadar TEİAŞ’e başvuru yapıp, sizin için onay almaktadır. Eğer geçmenize herhangi bir engel yoksa, aynı ayın 25’ine kadar TEİAŞ onayınızı verir. Bu onay alındıktan sonra elektriğinizi Cerean Enerji’den almaya başlayabilirsiniz. 

 ?  Sayacımı kim ve ne zaman okuyacak?

Sayacınızın okunmasından dağıtım şirketleri sorumludur. Dolayısıyla sayacınız dağıtımcı firma tarafından, ayda bir defa okunacaktır. 

 ?  Elektrik arızalanması durumunda kimi aramam gerekir, bundan kim sorumludur?

Elektrik kesinti ve arızalarından, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi sorumludur. Herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda bilgi almak için 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açık olup sizi oturduğunuz bölgede görevli dağıtım şirketine bağlar. Elektrik dağıtım şirketinizin internet sitesinde bakım ve onarım çalışmaları başlığı altında, planlı enerji kesintisi yapılacak semtlerle ilgili duyurulara ulaşabilirsiniz.

Şirket Bilgileri

Cerean Enerji firmasının ticari ismi Fina Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Satış A.Ş olup, 2009 yılında kurulmuştur. Cerean Enerji, Hüsnü Özyeğin'in kurucusu olduğu Fiba Holding şirketler grubuna bağlıdır. Fiba Holding şirketler grubu ağırlıklı olarak bankacılık ve enejri sektörlerinde faliyetlerini sürdürmektedir. Cerean Enerji, aynı zamanda elektrik üretim faaliyetleri de sürdürmektedir.

Telefon ve İletişim Bilgileri

Adres: Kısıklı Caddesi Sarkusyan-Ak İş Merkezi No:4 A Blok Kat:2 Altunizade Üsküdar - İstanbul

Çağrı merkezi: 444 27 96

Email: [email protected]