Turkcell Enerji Fatura Ödeme

Turkcell Enerji'den elektrik alanlar şirketin anlaşmalı olduğu bankalar ve şubelerden çeşitli yollarla elektrik borçlarını ödeyebilirler. Türkcell Enerji fatura ödeme olanakları ve fatura sorgulama gibi konularda bu yazıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Turkcell Enerji Fatura Ödemesi Nereden Yapılır ?

 Anlaşmalı Bankalardan

Turkcell Enerji ile anlaşmalı bankaların fatura ödeme kanalları arasında size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Tüm ödemelerde faturanız üzerinde yer alan online işlem kodu bilgisi istenmektedir.

 • Gişe: Tüm anlaşmalı bankalardan gişeden ödeme kabul etmeyebilir; anlaşmalı banka listesini kontrol etmenizi öneririz.
 • Otomatik ödeme talimatı: Bankadan hesabınıza veya kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek aylık ödemelerini düzenli hale getirebilrsiniz.
 • İnternet bankacılığı
 • Telefon bankacılığı
 • ATM'den ödeme

Aşağıdaki tabloda Turkcell Enerji faturasını ödeyebileceğiniz bankalar için farklı ödeme olanaklarını bulabilirsiniz.

 
Anlaşmalı Bankalar Hesaptan Otomatik Ödeme Kredi Kartı ile Otomatik Ödeme İnternet Bankacılığı Telefon Bankacılığı ATM Şube Gişeleri
Akbank            
Garanti Bankası            
Halkbank            
QNB Finansbank            
TEB            
Vakıfbank            
Yapı Kredi            
Ziraat Bankası            

Akbank ve Ziraat bankası hariç diğer 6 banka şubesinden faturada yazan online işlem koduyla Turkcell elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz.

 Turkcell Bayilerinden Ödeme

Şubeye fatura yatırmaya gidecek kişi Turkcell Enerji çözümleri elektrik faturası yatırmak istediğini belirterek, faturada yazan veya müşteri hizmetlerinden almış olduğu online işlem kodu ile ödemesini gerçekleştirebilir.

Turkcell Enerji Borç Sorgulama

Turkcell Enerji Fatura Ödeme sayfasına tıklayarak TC kimlik numaranızla faturanızı sorgulayabilir, online olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Enerji Faturası Gelmedi

 • Fatura kayıp ya da gelmemişse:
 • Turkcell Enerji çağrı merkezini arayın ve durumu bildirin.
 • Sayaç okunamamış olabilir: sayacınız okuma görevlisinin erişemediği bir noktadaysa yerini değiştirmeniz talep edilebilir. 
 • Sayaç arızası varsa 186 numaralı hattı arayarak bildirimde bulunabilirsiniz.

Aydem Faturasına Nasıl İtiraz Edilir ?

Turkcell Enerji elektrik faturası normalden fazla geldiyse yönetmeliğe göre, fatura tarihinden itibaren 1 yıl boyunca itiraz hakkına sahipsiniz. Fatura itirazını Turkcell Enerji müşteri hizmetlerine ulaşarak bildirebilirsiniz.

Elektrik tüketici hizmetleri yönetmeliğine göre, gelen faturaya itiraz etmiş de olsanız ön ödeme tarihini geçirmeden borcu ödemelisiniz. Aksi halde, elektriğiniz kesilebilir ya da gecikme zammı ödeyebilirsiniz. İtirazınız haklı bulunduğunda ödediğiniz tutar gecikme zammıyla iade edilir.

Fatura borcu önceki dönemin tutarından %30 daha fazla geldiyse önceki fatura kadar ödeme yapıp itirazda bulunabilirsiniz. Böylece gecikme zammı yapılmasını önlemiş olursunuz.

İtiraz Sonucu

Turkcell Enerji elektrik faturasına itirazınız

 • Haklı bulunursa; fatura tutarını zaten ödediyseniz aradaki fark en geç üç iş günü içinde gecikme zammıyla beraber tek seferde ve nakit olarak iade edilir. Fatura tutarı ödenmemişse, son ödeme tarihinden sonra gecikme faizi uygulanan tüketim tutarı ile gerçek tüketim tutarı arasındaki fark iade edilir.
 • Kısmen haklı bulunursa itiraza konu olan fatura tutarı ödenmemişse, tahsil edilmesi gereken kısım, takip eden ilk faturaya yansıtılmak suretiyle, tüketiciden tahsil edilir.
 • Haklı bulunmazsa tüketim bedelinin tahsil edilmeyen kısmı, fatura son ödeme tarihinden itibaren gecikme faizi uygulanarak tüketiciden tahsil edilir.
Güncelleme tarihi