Bisen Elektrik

Güncelleme tarihi
min reading

2011 yılından beri elektrik satış piyasasında olan Bisen Elektrik, uygun fiyat ve avantajlarıyla serbest tüketicilere hizmet vermeyi hedefliyor. Şirket, Bis Enerji üretim grubu çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Bisen İndirimli Elektrik Fiyat Tarifeleri

Bisen Elektrik, aylık faturası 130 TL'nin (yıllık 3.600 kWh kullanım) üzerinde olan serbest tüketicilere aşağıdaki tarifeleri sunar. Faturanız daha yüksek geliyorsa tüketiminize uygun bir teklif almak için çağrı merkezini arayın.

Tarife ismi Mesken Ticarethane
Standart EPDK mesken birim enerji fiyatı üzerinden indirim

EPDK ticarethane birim enerji fiyatı üzerinden indirim

Bisen elektrik'ten indirimli teklif almak için

Tedarikçi değişikliği yaparak Bisen elektrik'e geçmek için aşağıdaki koşulları sağlamalısınız:

  1. Faturanız 130 TL'nin üzerinde olmalı: Ocak 2016 itibariyle yıllık tüketimi 3.600 kwh'in (aylık 130 TL) üzerinde olan tüketiciler, elektrik tedarikçisini seçebilir.
  2. Mevcut elektrik şirketinize borcunuz kalmamalı: Elektrik tedarikçinize son tüketim faturanızı ödediğinizden emin olun.
  3. Elektronik (akıllı) sayacınız olmalı: Eğer sayacınız mekanikse değiştirmek için, bölgenizdeki elektrik dağıtım şirketine dilekçe ile başvurmanız gereklidir. Sayaç değişim bedeli ödenmez.

Bisen Elektrik'e geçiş için gerekli evraklar nelerdir ?

Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız Bisen elektrik işlemlerini yürütmek için aşağıdaki belgeleri ister.

  • Sözleşme ve beraberindeki IA02 formu
  • Müşteri adres bilgi formu (sayaç, kimlik bilgileri ve faturalandırma adresi)
  • Sayaca ait faturanın fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Ticarethaneler için yukarıdaki belgelere ek olarak:

  • İmza sirküleri fotokopisi (yakın tarihli)
  • Şahıs aboneliğiyse kimlik fotokopisi
  • Vergi levhası

Geçiş Ücreti ve Şartları

Elektrik şirketi seçerken, alacağınız indirimin / avantajların yanında bazı bedelleri ve ek şartları da göz önünde bulundurmalısınız. Bu şartlar arasında en önemliler taahhüt süresi ve teminattır.

Teminat

Bisen Elektrik kestiği ilk fatura tutarının %10’u kadar teminat alır. Teminat tutarı üç taksite bölünür ve size gönderilen ilk üç faturaya yansıtılır. Teminatla beraber sözleşmeden doğan damga vergisi gibi bedeller de faturanıza eklenir.

Sözleşme ve Taahhüt Süresi

Seçtiğiniz elektrik tarifesine göre sözleşme süreniz bir ile iki yıl arasında değişebilir. Bisen Elektrik sözleşmeniz sona erdiğinde yenilemek için onayınızı alır

Bisen Elektrik Fatura Ödeme

Fatura borcunu öğrenmek için, +90 212 344 0 212 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz ya da şirketin internet sitesinde bulunan fatura sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternet sorgulaması için, sayaç numarası ve TC kimlik numarası gereklidir.

Bisen elektrik, faturanızı her ay e-mail ya da posta adresinize iletir. Bisen faturasını, kesim tarihinde itibaren, 10 gün içinde aşağıdaki noktalardan ödemelisiniz.

Bisen İndirimli Elektrik Fatura Ödeme Noktaları
Ödeme Kanalı Açıklama
PTT şubesi Nakit olarak ek ücret vermeden ödemenizi yapın.
Anlaşmalı bankalar Hesaptan veya kredi kartından otomatik ödeme talimatı, şubede gişeden, havale, internet ve telefon bankacılığı, ATM seçeneklerinden kendinize uygun olanı bulun. Detaylar için Bisen elektrik anlaşmalı banka listesini internet sitesinde bulabilirsiniz.
Faturamatik ve NKolay Tüm yetkili faturamatik ve NKolay şubelerinde Bisen Elektrik faturasını nakit olarka ödeme mümkündür.
Bisen online işlem merkezi Bisen Elektrik internet sitesinde bulunan online işlem merkezinden kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Soru - Cevap

Bisen Elektrik’e geçiş sırasında elektriğim kesilir veya kalitesi değişir mi?

Tedarikçi değişikliği sırasında kesinlikle elektrik enerjiniz kesilmez; yalnızca faturanızı kesen şirketi değişitirirsiniz. Bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım bölgesinde, aynı kalitede elektrik almaya devam edersiniz.

 Elektriğim değişirken herhangi bir alt yapı değişikliğine gerek olur mu? (hat, trafo, sayaç vs.)

Hayır, elektrik şirketinizi değiştirseniz bile aynı dağıtım altyapısınız kullanmaya devam edersiniz. Ancak sayacınız mekanik ise dağıtım şirketinize sayacınız elektronik sayaç ile değiştirmeniz gerekir.

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne kadar süre içinde elektriğimi yeni şirketten almaya başlayacağım?

Sözleşmenizi imzalayıp, Bisen Elektrik’e ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra Bisen Elektrik, her ayın 5’ine kadar TEİAŞ’e başvuru yapıp, sizin için onay almaktadır. Eğer geçmenize herhangi bir engel yoksa, aynı ayın 25’ine kadar TEİAŞ onayınızı verir. Bu onay alındıktan sonra elektriğinizi Bisen'den elektrik almaya başlayabilirsiniz.

Sayacımı kim ve ne zaman okuyacak?

Sayacınızın okunmasından dağıtım şirketleri sorumludur. Dolayısıyla sayacınız yerel dağıtım şirketinizi tarafından, ayda bir defa okunmaya devam eder.

Elektrik arızası durumunda kimi aramalıyım?

Elektrik kesinti ve arızalarından, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi sorumludur. Herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda bilgi almak için 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açık olup sizi oturduğunuz bölgede görevli dağıtım şirketine bağlar.

Bisen Elektrik Telefonu

Bisen Elektrik'ten indirimli enerji teklifi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın:

Telefon

0 212 344 0 212

E-mail

[email protected]

Adres

Levent Büyükdere Caddesi No:171 Metrocity

A Blok Kat 21 Şişli İSTANBUL