Naksan Enerji

Güncelleme tarihi
min reading

2010 yılında toptan elektrik satışı yapmak için kurulan Naksan Enerji'nin, öncelikli hedefi ticarethane ve sanayi aboneleridir. Naksan Enerji, elektrik üretim gücünü ön planda tutarak tedarik konusunda tüketiciye güven veriyor.

Naksan İndirimli Elektrik Tarifeleri

Naksan Elektrik, aylık faturası 130 TL'nin (yıllık 3.600 kWh kullanım) üzerinde olan, serbest tüketicilere Mesken Tarifesi, Sanayi Tarifesi, Ticarethane Tarifesi elektrik tarifelerini sunar.

Naksan Enerji'den indirimli elektrik alımı

Naksan'dan elektrik almak için, tedarikçi değişikliği yapmanız gerekir. Tedarikçi değiştirmek için, işletmenizin sağlaması gereken koşullar aşağıdaki gibidir:

  1. Aylık fatura tutarı 130 TL ve üzerinde olmalıdır. (yılda en az 3.600 kWh elektrik tüketimi)
  2. Önceki elektrik şirketinize olan tüm borçlar ödenmelidir
  3. Kullanım yerinin sayacı elektronik (akıllı) olmalıdır. Mekanik sayacı değiştirmek için, bölgenizde görevli dağıtım şirketine dilekçeyle başvurmalısınız. Dağıtım şirketi sayaç değişim bedeli almaz.

Naksan'a geçmek için gerekli belgeler

Serbes tüketici şartlarını sağlıyorsanız Naksan'dan elektrik almak için aşağıdaki belgeler gerekir.

  • Sözleşme ve beraberindeki IA02 formu
  • Kullanım yerinin adresi
  • Sayaca ait bir faturanın fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Ticarethaneler için yukarıdaki belgelere ek olarak:

  • İmza sirküleri fotokopisi (yakın tarihli)
  • Şahıs aboneliğiyse kimlik fotokopisi
  • Vergi levhası

Geçiş Ücreti

Elektrik şirketi seçerken, alacağınız indirimin / avantajların yanında alınan ek bedellere dikkat etmelisiniz. Bu ölçütler arasında en önemlileri taahhüt süresi ve teminattır.

Teminat

Naksan Elektrik, müşterilerinden geçiş ücreti ya da teminat almaz; böylece firmanızın görevli elektrik tedarikçisinden iade aldığı güvence bedeli cebinizde kalır.

Sözleşme ve Taahhüt Süresi

Naksan Elektrik faturanıza göre özel verdiği teklifte sözleşmenin süresini belirler. Sözleşmeniz sona erdiğinde yenilemek için onayınızı alır.

Soru - Cevap

Naksan Elektrik’e geçiş sırasında elektriğim kesilir veya kalitesi değişir mi?

Tedarikçi değişikliği sırasında kesinlikle elektrik enerjiniz kesilmez; yalnızca faturanızı kesen şirketi değişitirirsiniz. Bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım bölgesinde, aynı kalitede elektrik almaya devam edersiniz.

Elektriğim değişirken herhangi bir alt yapı değişikliğine gerek olur mu? (hat, trafo, sayaç vs.)

Hayır, elektrik şirketinizi değiştirseniz bile aynı dağıtım altyapısınız kullanmaya devam edersiniz. Ancak sayacınız mekanik ise dağıtım şirketinize sayacınız elektronik sayaç ile değiştirmeniz gerekir.

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne kadar süre içinde elektriğimi yeni şirketten almaya başlayacağım?

Sözleşmenizi imzalayıp, Naksan Elektrik’e ulaştırmanız gerekmektedir. Daha sonra Naksan Elektrik, her ayın 5’ine kadar TEİAŞ’e başvuru yapıp, sizin için onay almaktadır. Eğer geçmenize herhangi bir engel yoksa, aynı ayın 25’ine kadar TEİAŞ onayınızı verir. Bu onay alındıktan sonra elektriğinizi Naksan'dan almaya başlayabilirsiniz.

Sayacımı kim ve ne zaman okuyacak?

Sayacınızın okunmasından dağıtım şirketleri sorumludur. Dolayısıyla sayacınız yerel dağıtım şirketinizi tarafından, ayda bir defa okunmaya devam eder.

Elektrik arızası durumunda kimi aramalıyım?

Elektrik kesinti ve arızalarından, bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketi sorumludur. Herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda bilgi almak için 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açık olup sizi oturduğunuz bölgede görevli dağıtım şirketine bağlar.

Şirket Hakkında

Naksan Holding'in grup şirketlerinden olan Naksan Enerji'nin, doğal gaz ve kömür kullanarak üretim yapan iki elektrik santrali vardır. Şirketin yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi bulunmasa, linyit kömürüyle çalışan yeni santraline kurulacak baca gazı arıtma sistemi sayesinde, AB karbon emisyon kriterlerine uyumlu ilk üreticilerden olacaktır. 

 

Naksan Enerji Telefon ve İletişim

Naksan Enerji'den indirimli elektrik teklifi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın:

Telefon

0 (212) 465 30 55

E-mail adresi

[email protected]

Naksan Enerji Genel Müdürlüğü

Naksan Elektrik genel müdürlüğü İstanbul Yenibosna'da bulunur. Aşağıda adres bilgilerini bulabilirsiniz:

Adres

Naksan Elektrik Enerjisi Toptan Satis A.S. 

Merkez Mah. Prof.Dr.M.Nevzat Pisak Cad. 

Köyalti Mevkii, ÇINAR Cad.No:27 

Yenibosna / Bahçelievler / ISTANBUL / TURKEY