CK Çamlıbel Elektrik

CK Çamlıbel Elektrik, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde görevli elektrik şirketidir. Piyasanın rekabete açılması için, elektrik satış faaliyetleri dağıtım şirketinden ayrılmıştır. Şirket, Türkiye'nin diğer illerinden serbest tüketicilere de elektrik satışı yapmaktadır.

Hızlı Erişim

Ck Çamlıbel Elektrik Borç Sorgulama

CK Çamlıbel elektrik fatura borcunun ne kadar geldiğini öğrenmek için aşağıdaki hizmetleri kullanın:

 • Online Borç Sorgulama

CK Çamlıbel elektrik internet sitesinde, ana sayfada sağda yer alan online işlemler menüsünden borç sorgulamaya tıklayın, işletme kodu ve abone numaranızı girerek dönem borcunuzu öğrenin.

 • Telefonla Fatura Sorgulama

Çepesaş elektrik çağrı merkezini 444 44 66 numaralı telefondan arayarak dönem faturanızın tutarını öğrenebilirsiniz.

Mesken Elektrik Aboneliği Başvurusu

Sivas, Tokat ve Yozgat illerinden birine taşınıyorsanız aboneliği kendi üstünüze almak için CK Çamlıbel Elektrik ile yeni elektrik abonelik sözleşmesi yapmanız gerekir.

CK Çamlıbel Aboneliği için Gerekli Evraklar

Perakende satış sözleşmesi; bağlantı anlaşması mevcut olan (enerji müsaadesi verilmiş ve enerji bağlantısının yapılmasına ilişkin anlaşması yapılmış) tesis veya kullanım yeri için, müşterinin elektrik enerjisi ve/veya kapasite ile hizmet alımına yönelik koşul ve hükümleri kapsayan perakende satış Şirketi (CK Çamlıbel) ile müşteri arasında yapılan sözleşmedir.

 • Satış sözleşmesi başvuru dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı
 • Mülkiyet belgesi
  • Mülk sahibi ise; tapu kaydı
  • Kiracı ise; kira sözleşmesi ve ya kullanım adresinde oturduğuna dair belge
 • Kullanıcı numarası (aşağıda detaylı açıklama bulunur)
 • Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçesi

Elektrik ne zaman açılır ? Elektrik enerjisi imar alanı içinde başvurudan sonra en iki iş günü, dışında ise en geç beş iş günü içinde bağlanır.

Çamlıbel Elektrik Abonelik Ücreti

Tedarikçiniz ile satış sözleşmesi yapıldığında güvence bedeli adı verilen bir depozito alınır. Güvence bedeli tüketicinin elektrik borcunu ödememe olasılığına karşı alınır. Güvence bedeli tutarını Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) açıklar. 2018 yılı için güvence bedeli 1 kiloWatt bağlantı için 23,70 TL olarak belirlenmiştir. Bağlantı gücü evin elektrik projesi sırasında kiloWatt (kW) cinsinden belirlenir. Evin büyüklüğü, priz ve lamba sayısı arttıkça bağlantı gücü de artar. Bağlantı gücü, eski bir elektrik faturasında sözleşme gücü satırında bulunabilir. Güvence bedeli haricinde kesme bağlama ücreti, dosya bedeli ve damga vergisi de alınır. Abonelik ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Orta büyüklükte bir konutun sayaç bağlantı (kurulu) gücü ortalama olarak 6 kW civarında olabilir. 6 kW güç için, ödenmesi gereken güvence bedeli 142,20 TL olur. Güvence bedeli ve diğer bedeller abonelik işlemi sırasında nakit olarak ödenir.

Elektrik Abonelik İptali

Abonelik iptali için, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde bulunan bir CK Çamlıbel şubesine, nüfus cüzdanı ile şahsen başvurmak gerekir. Başkası adına olan bir aboneliği iptal ettirmek için, noterden vekaletname gerekir. İptalin gerçekleşmesi için, sayaçtan son endeks okunur ve tahakkuk yapılır. Tüketici, CK Çamlıbel Elektrik'e son tüketim borcunu ödediğinde abonelik iptali tamamlanmış olur.

Güvence Bedeli İadesi

Elektrik aboneliği iptal edildiğinde güvence bedeli de iade edilir. Tüketici hizmetleri yönetmeliğine göre, iade tutarı aboneliğin sonlandırıldığı tarih esas alınarak TÜFE oranına (enflasyona) göre güncellenir.

Fatura Ödeme Noktaları

CK Çamlıbel Elektrik faturasını ödemmek için aşağıdaki noktalardan size uygun olanı tercih edebilirsiniz:

Ödeme Noktaları Açıklama
Tahsilat ofisleri Sivas, Tokat ve Yozgat ilçelerindeki tahsilat şubelerine fatura borcunuzu yatırın.
Anlaşmalı Bankalar Atm, internet bankacılığı ve otomatik ödeme seçenekleri vardır.
CK çamlıbel elektrik faturası ödemesi hakkında daha fazla bilgi

Faturam Gelmiyor

Okuma zamanı geçmesine rağmen CK Çamlıbel elektrik faturası gelmediyse nedeni aşağıdakilerden biri olabilir:

 • Fatura borcunun çok düşük olması
 • Sayaca erişilememesi / Sayaç arızası
 • Faturanın kaybolması

Faturaya İtiraz Etme

Elektrik faturasında tüketim tespitinin hata yapıldığını ya da sayacın tüketiminizi hatalı ölçtüğünü düşünüyorsanız itiraz için en yakın CK Çamlıbel müşteri merkezine başvurabilir veya internet sitesinde online işlemler menüsünde yer alan formu doldurabilirsiniz.

Tüketici fatura düzenlenme tarihinden sonra bir yıl içinde itiraz edebilir.

Arıza ve Kesinti Durumunda: Çedaş

Çedaş, bölgenin elektrik dağıtım altyapısından sorumludur. Çedaş'a 444 44 66 elektrik hattından ulaşabiliceğiniz gibi, acil durumlarda 186 numaralı elektrik arıza hattını kullanabilirsiniz. ALO 186 ücretli bir hizmettir ve ücretlendirme periyodunu telefon şirketleri belirler.

 • Arıza bildirimi
 • Kaçak kullanım ihbarı
 • Sokak ve cadde aydınlatmalarındaki sorunları
 • Programlı kesintilerin tahmini süresini öğrenme

Şirket Bilgileri

CK Çamlıbel Elektrik, Cengiz ve Kolin holdinglerin ortaklaşa kurduğu Türkiye'nin en büyük kalabalık hizmet alanına sahip olan CK Enerji yatırım şirketi çatısı altındadır.

CK Çamlıbel Elektrik Telefonu

Arıza bildirimi, abonelik işlemleri ile ilgili bilgi alma ve sorun çözümü için, CK çamlıbel çağrı merkezine aşağıdaki numaradan ulaşın:

Telefon: 444 44 66

Daha fazla CK Çamlıbel telefon bilgisi

Güncelleme tarihi