CLK Uludağ Elektrik

Daha önce CLK bünyesinde bulunan Uludağ Elektrik, bir Limak Holding kuruluşu olarak CLK bünyesinden ayrılmış ve Limak Enerji - Uludağ Elektrik adıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Şirkete ait güncel sayfaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CLK Uludağ, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinden oluşan Güney Marmara dağıtım bölgesinde görevli elektrik satış şirketidir. 2013 yılında, elektrik piyasasının serbestleşmesi için yapılan düzenlemeler sonucunda kurulmuştur. Şirket, aynı zamanda tüm serbest tüketicilere indirimli tarifelerden elektrik satışı yapabilmektedir.

Borç Sorgulama

 • CLK Uludağ elektrik fatura borcunu öğrenmek için, 444 6 646 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.
 • Şirketin internet sitesine giderek "Müşteri İşlemleri" ana menüsünde yer alan "Borç Sorgulama" uygulamasından faydalanabilirsiniz. Online borç sorgusu için, işletme kodu ve abone numarası bilgisini girmek gereklidir.

Fatura Ödeme

CLK Uludağ Elektrik faturasını Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da bulunan bir müşteri işlem merkezinden ödeyebilir ya da taksitlendirebilirsiniz. Merkeze gitmeyi tercih etmiyorsanız CLK Uludağ ile anlaşması olan bir bankanın aşağıdaki hizmetlerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • Gişeden nakit ödeme
 • ATM'den ödeme
 • İnternet bankacılığı
 • Otomatik ödeme talimatı

CLK Uludağ Elektrik ile anlaşmalı olan bankalar yukarıdaki kanalların hepsinden fatura ödeme imkanı sunmuyor olabilir. Güncel anlaşmalı bankalar listesine bakmanızı öneririz.

Fatura İtirazı

Fatura Yüksek Geldi

Elektrik fatura tutarında mevsimsel olarak artışlar yaşanabilir. İtirazda bululnmadan önce faturadaki endeksle sayaç endeksinin yakın olup olmadığına bakabilirsiniz. Tüketiminizi takip ederek sayacın sağlıklı ölçüm yapıp yapmadığını kontrol etmenizi öneririz. Faturalandırmada hata yapıldığını düşünüyorsanız yönetmeliğe göre fatura kesim tarihinden sonraki bir yıl boyunca itirazda bulunabilirsiniz.

Nasıl İtiraz Edilir?

Faturanızda hata olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki yollardan CLK Uludağ Elektrik'e başvurabilirsiniz.

 • MİM'lerden: CLK Uludağ Elektrik müşteri işlem merkezileri fatura itiraz dilekçelerini kabul etmektedir.
 • Online: CLK Uludağ internet sitesinde "Müşteri İşlemleri" ana menüsünde yer alan fatura itiraz formunu doldurabilirsiniz.

İtiraz edilse bile fatura tutarının son ödeme tarihinden önce yatırmanız gerekmektedir. Aksi halde fatura borcuna gecikme faizi işler.

Fatura Gelmedi

Sayaç okuma zamanı geçmesine rağmen o ayki fatura gelmediyse CLK Uludağ Elektrik çağrı merkezini arayarak dönem borcunuzu hakkında bilgi alabilirsiniz. Elektrik faturanızın gelmemesinin sebebi aşağıdakilerden biri olabilir:

 • Sayaca ulaşılamadığı için okuma yapılmaması
 • Sayacın arızalanması
 • Okuma döneminde tüketimin düşük olması

Abonelik için Gerekli Belgeler

Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova illerinden birine taşınıyorsanız CLK Uludağ elektrikle perkende satış sözleşmesi yapmanız gereklidir. CLK Uludağ elektrik abonelik işlemleri ilçelerdeki müşteri işlem merkezlerine kullanıcının şahsen başvuru yapması gerekir. Gerekli belgeler aşağıdaki gibidir :

 Nüfus cüzdanı

 Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçesi

 Başvuru sahibi kiracıysa, kira kontratı

CLK Uludağ Elektrik Abonelik Ücreti

Tedarikçiniz ile satış sözleşmesi yapıldığında güvence bedeli adı verilen bir depozito alınır. Güvence bedeli tüketicinin elektrik borcunu ödememe olasılığına karşı alınır. Güvence bedeli tutarını Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) açıklar. 2018 yılı için güvence bedeli 1 kiloWatt bağlantı için 23,70 TL olarak belirlenmiştir. Bağlantı gücü evin elektrik projesi sırasında kiloWatt (kW) cinsinden belirlenir. Evin büyüklüğü, priz ve lamba sayısı arttıkça bağlantı gücü de artar. Bağlantı gücü, eski bir elektrik faturasında sözleşme gücü satırında bulunabilir. Güvence bedeli haricinde kesme bağlama ücreti, dosya bedeli ve damga vergisi de alınır. Abonelik ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Orta büyüklükte bir konutun sayaç bağlantı (kurulu) gücü ortalama olarak 6 kW civarında olabilir. 6 kW güç için, ödenmesi gereken güvence bedeli 142,20 TL olur. Güvence bedeli ve diğer bedeller abonelik işlemi sırasında nakit olarak ödenir.

Abonelik İptali

CLK Uludağ elektrik satış sözleşmesini sonlandırmak için,

 • Nüfus cüzdanı
 • Abone numarası (elektrik faturasının üzerinde)

belgeleriyle ilçenizdeki müşteri işlemleri merkezine başvurmanız gerekmektedir. Başvurunun sözleşme sahibi ya da vekilli tarafından şahsen yapılması gereklidir.

Güvence Bedeli İade Başvurusu

Tüketici sözleşmesini sonlandırmak için başvurduktan sonra güvence bedelinin iadesini talep edebilir. Güvence bedeli, CLK Uludağ Elektrik tarafından abonelik başvurusu sırasında alınır ve abonelik sona erdiğinde Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı TÜFE (enflasyon) oranına göre güncelleştirilerek iade edilir.

Arıza ve Kesinti : Uludağ Dağıtım

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da dağıtım faaliyetleri Uludağ Elektrik Dağıtım sorumluluğundadır. Uludağ Elektrik Dağıtım'ın görevleri, CLK Uludağ elektrik satış şirketinden tamamen ayrıdır. Uludağ Dağıtım'ın görevi elektrik şebekesinde meydana gelen arızaları onarmak, şebekenin işletim ve bakımını gerçekleştirmektir. Sayaç değişimi, okuması ve bakımından da Uludağ Dağıtım sorumludur. Arıza ya da kesinti olduğunda bilgi almak için, ALO 186 hattını kullanarak Uludağ Dağıtım'ı arayabilirsiniz. Planlı yapılan kesintilerin tahmini süresini öğrenebileceğiniz ALO 186 hattı, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verir. Uludağ Elektrik Dağıtım internet sitesi üzerindeki arıza bildirim ve aydınlatma şikayetleri online formlarını doldurabilirsiniz.

Tarife Değişikliği

Elektronik sayaç kullanan tüm tüketicilerin üç zamanlı tarife kullandığı kanısı doğru değildir. Hangi tarifede olduğunuzu anlamanın en kolay yolu faturanın üst bölümünde yer alan tarife sınıfı bölümüne bakmaktır.

Tüm mesken aboneleri olağan olarak tek zamanlı elektrik tarifesinden faturalandırılır. Tarife değişikliği yapmak için CLK Uludağ Elektrik müşteri işlemleri merkezine dilekçeyle başvuruda bulunabilirsiniz. Tarife değiştirme dilekçesini elektrik sözleşmesinin sahibi yapmalıdır. Üç zamanlı tarifeye geçmek için elektronik sayaç sahibi olmaları gereklidir. Tarife değişikliği içinde bulunulan faturalama dönemi içinde değil bir sonraki faturalama döneminde yapılır.

Şirket Hakkında

CLK Uludağ Elektrik, Cengiz, Limak ve Kolin holdinglerinin ortaklığıyla kurulna CLK Enerji Yatırım Şirketi'ne aittir. CLK Enerji Türkiye'de dört dağıtım bölgesinde 11 ilde faaliyet göstermektedir.

Rakamlarla CLK Uludağ

2,2 milyon: Mesken abone sayısı

270.000: 2013 yılında CLK Uludağ ile yapılan elektrik sözleşmesi sayısı

62: Bölgesindeki müşteri işlem merkezi sayısı

CLK Uludağ İletişim

İlgili Birim İletişim Adresi / Telefon
Abonelik, faturalandırma, borç sorgulama, serbest tüketici çağrı hattı 444 6 646
Arıza bildirimi, kesinti 186
Genel Müdürlük 0 (224) 600 00 00
Daha çok CLK Uludağ iletişim bilgisi
Güncelleme tarihi